20 Bin Lira İle Ne Tür İşler Yapabilirim?

Belirli bir birikimi olup ne tür işler yapacağını bilmeyenler için hazırladığımız 20 bin lira ile nereye yatırım yapabilirim konusu ile sizlere bilgi vermeye devam ediyoruz.

20 Bin TL İle Yapılabilecek En karlı 5 Yatırım

Hayat şartları ve Türkiye’de ki iş yerlerinin şartları göz önüne alınınca neredeyse herkesin hayali kendi işini kurmak ve çok kazanmak oluyor. Büyük sermayeler ile çok sayıda iş kurma ihtimaliniz olduğu gibi ufak bir bütçeyle de birçok iş kurabilir bu şekilde hem bütçenizi zorlamamış hem de kendinize iyi parlar kazandıran bir işle patron olabilirsiniz. 20 Bin Türk Liranız varsa çok fazla alternatifiniz var. Bunların içinden yapabileceğinizi ve kazandırdıklarını araştırarak kendi işinizin başına geçebilirsiniz. 20 Bin TL İle Yapılabilecek En Karlı 5 Yatırım seçeneği belirleyip bunlara yoğunlaşarak size uygun olanı bulabilirsiniz.

Az Bütçeyle Çok Kazanç Sağlayan İşler

20 Bin TL İle Yapılabilecek En Karlı 5 Yatırım listesinin başında Çiğ Köfteci var. Çiğ Köfteci açıp içinde meze, mısır vb. şeyleri de ekleyerek kazancınızı arttırabilirsiniz. İnternetten alışveriş her sene üstüne daha da ekleyerek büyüyen bir sektör rekabet alanı çok geniş olabilir ama iyi bir fikir ve geliştirmeye açık düşünceleriniz varsa kira, elektrik gibi sabit giderlerinde olmayacağı bir E-mağaza ile tahmininizden daha da büyük paralar kazandırır.

Emlakçılık yapılabilir özellikle insan ilişkileriniz gelişmiş ise tercih listesinin başına alabilirsiniz. Bu işe ilk olarak kendiniz karlı bir arazi alarak ta başlayabilir sermayenizi ikiye katlayabilirsiniz. Tercümanlık ya da turistik bir yerde oturuyorsanız sermayeyi eğitim için harcayabilir gerekli eğitim ve sertifikalara paranızı kullanıp bu işte ilerleyebilirsiniz. Bir bayan kuaförüne ortak olmayı da deneyebilirsiniz.

Hemen herkesin aklında vermiş olduğu parayı katlamak geliyor. Ancak bir anda hızla kazanmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle sizlere tavsiyemiz legal işler ile az olsun helal olsun kazanç kapısı ile yola çıkmanızdır. En basit örneklerden biri de ineklerin yavrularını satın alıp 1 yıl beslemek. Genelde tanesi 4 bin ile 5 bin lira arasındadır. Ortalama 1 yıl sonunda %120 oranında kar elde ediyorsunuz.