2017 Banka Borcundan Dolayı Hapis Cezası

Banka borcundan dolayı hapis cezası, kredi sicili bozuk olan bireylerin akıllarında sürekli geçirdiği konulardan bir tanesidir. Acaba bankaya olan borcumu ödemezsem, hapis yatar mıyım? Banka borcum var hapis cezası var mı? Gibi bir çok soru akıllara gelebiliyor ne yazık ki.

Kredi Borcu Ve Hapis Cezası

Sözü fazla uzatmadan yukarıdaki başlıkta konuyu net olarak cevaplandırmış ve ilgili kişilerin rahat olmasını, sakin olarak düşünmelerini önermiştik. İlk etap da bilmeniz gereken imza vermiş olsanız dahi kesinlikle hapis cezası almıyorsunuz ! Ancak her imza atan hapis cezası yatmaz diyemeyiz. Zira bankalar ile şahsın ne şartlarda kredi aldığı ve hangi evraklara imza atıldığını görmediğimiz için, bu konu hakkında da bildiklerimizi vermekteyiz. Dilerseniz konu hakkında bizlere aşağıdan yorum alanından hangi evraklara imza attıklarınızı yazabilir, cevaplandırabiliriz.

Kredi Borcu Yüzünden Hapis Cezası

Yalnızca bir şartla banka borcunuz yüzünden hapse girebilirsiniz. Eğer borcunuzu ödeyeceğinizi ibraz ettiğinizi gösteren icra müdürünün imzasının olduğu tutanak varsa bu tutanak belirtilen süre ya da taksitler ödenmezse 90 gün süre ile hapis yatmanız mümkündür.

Bu nedenle yasal takip sürecinde olanların avukatların vereceği ödeme planına borcu ödeme imkânına sahip değillerse hiç bir şekilde imza atmamalısınız.