2017 Banka Kredi Sicil Affı Son Dakika

Banka kredi sicil affı ile esnafı, genci ve yaşlısı hemen her borçlu birey son dakika haberini beklemekte. Zira 2017 banka kredi sicil affı ile mevcut borçların bir an önce yapılandırmak isteyenlerin sayısı hiç de az bir rakam değil.

Bilindiği üzere kara listede olanlar ve kırmızı çizgi yiyen bireyler, gelecek olan sicil affı sayesinde mevcut borçlarını ya topluca ödeyecek ya da bu borçları banka ile masaya oturarak, yapılandırma zorunda. Durum böyle olunca yasal işlemlerin de devreye girmesini engellemek, sicil affı ile mümkün olacağa benziyor.

Kredi Sicil Affı Gelirse Kredi Başvuruları ?

Bu şekilde bir af gelirse, hemen herkes yeniden banka kredilerine saldıracaklardır. Ancak kredi notuna dikkat edilmesi gerekiyor. Zira banka politikalarında kredi gibi en önemli bankacılık başvurularında tek şartın aslında kredi notunun uyumlu olmasını diler. Yani kredi notunuz 1100 puan bazın üstünde ise kredi başvurunuz genelde onaylanır.

Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?

KKB ve BBDK ile yapılan diyaloglarda çalışmaların son aşamaya geldiği ve ilgili onayın ardından meclise gönderildiği ve kararın tahminlere göre şubat 2017 itibaren geleceği belirtildi.

Sicil affı bir çok birey için önemli bir konudur. Söz konusu sicil affının kabul edilmesinin ardından, sicili bozuk olanlara kredi söz konusu olacaktır.

Kredi Sicil Affı Kimleri Kapsayacak?

Eğer ki yasa yürürlüğe girerse o andan itibaren geriye dönük önceki yıllarda, bankalardan kredi veya kredi kartı alıp, borcunu ödemeyen ve bu nedenle kara listeye alınan bireyler, kredi sicili bozuk olanlar ve kırmızı kalem yiyenleri kapsayacaktır.