2017 Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Birçok birey şimdiden 2017 bedelli askerlik çıkacak mı, bedelli askerlik kredisini hangi bankalar veriyor ve bu yıl acaba bu bedelli askerlik çıkar mı gibi soruları bizlere yönlendirmektedir. Zaten bildiğiniz gibi hemen her 2 yılda bir bedelli askerlik konusu açılıyor. Karşımızda referandum olduğundan dolayı, eğer ki işler yolunda giderse sanırım referandum sonrasında ” 2017 bedelli askerlik ” çıkabilir.

Bedelli Askerlik Nedir?

Askerlik sanıldığı kadar basit değildir. Kendimden örnek vermek istersem kısa dönem olarak 5,5 ay yaptım ve evli ve de bir çocuk babası idim. Sizce kısa dönem olmasına rağmen ben kaç kez izne geldim. Evet tam 2 defa geldim hemde İstanbul’dan güneydoğu iline kadar. Askerlik sabrı zorlayan ve benim hayatımda önemli bir yere sahip olan ve de hayatıma değer katan bir macera olarak görmekteyim. Kısmet oldu bitirdim ancak dile kolay tam 5,5 ay yaptık. Bana deselerdi ki, son bir ayın kalmış bize 10 bin TL ver bu süren bitsin deselerdi kesinlikle kabul ederdim. İşte bu yüzden bir çok birey askere gitmektense bedelini ödeyerek yapma amacında.

Bedelli Askerlik 2017 ‘de Çıkacak Mı?

Alınan son bilgilere göre Referandumdan sonra sanırım şubat 2017 sonlarına doğru böyle bir kararın çıkması bekleniyor. Bedelli askerlikte yaş sınırı ise ortalama 24 olması ve ilgili tutarlarında 10 bin TL ile 12 bin TL arasında olacağı konuşuluyor.

Memur olanlar kesinlikle bedelli askerlik yapmalı, yaşı çok ilerleyen biri kesinlikle bedelliye başvurmalı.

Devlet her 2 veya 3 yılda bir, ülkemizde askerlik yaşına gelen bireylere teklif sunar. Yani belirli bir tutar karşılığında askere gitmeyeceksin demektedir. Bu nedenle ilgili tutarları ödeyenler, askerlikten muaf sayılır.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Birçok birey devletin belirlediği tutarı bulamadıkları için çözümü banka kredilerinde yani ihtiyaç kredisinde bulmakta. Bankalarda bu bireylere düşük faiz oranlı ve uygun vade seçenekleri dahilinde askerlik kredisi yani bedelli askerlik kredisi verir. İşte burada devreye giren kullanıcılar, acaba hangi bankanın kredisi daha uygundur diyebiliyor.

Bedelli askerlik kredisine başvurmanız için kimlik kartınız, askere gitmek için belgeniz (askeriyeden alıyorsunuz) ve gelir belgenizi bankaya götürüyorsunuz. Bankalara başvurmadan önce düşük faizli bir kredi bulmanız önerilir. Yani bu banka kredi verir hemen bundan almalıyım demeyiniz. Daha uygun hangi kredi bulacağınızı araştırınız. Şimdi bakalım da hangi krediler en uygun bizlere ;

  • İngbank Ayın Kredisi : Faiz oranları 1,29 olmakla beraber kredi masrafı binde 5 oranında. İhtiyaç kredilerinde 2017 yılında en fazla tercih edilenler arasında. Vade süresini siz ayarlıyorsunuz.
  • İş bankası ihtiyaç kredisi: Bedelli askerlik kredisi için sadece TC kimlik numaranız ile ön başvuru yapabilirsiniz. Faiz oranları %1,14 den başlıyor. Tabi vade seçenekleri değişebilir.
  • Garanti kış kredisi 2017 : Faiz oranları 1,54 gibi yüksek oranlarda olsa da asıl amaç bedelli askerlik kredisini sunmak. Tabi kredi dosya masrafının alındığını da belirtelim.

Bu bankalara ek olarak Burgan bank ihtiyaç kredisi ile ön planda. Vakıfbank askerlik kredileri de 2017 yılına damga vuracak gibi. Unutmadan ceptetep ihtiyaç kredileri de 2017’de faiz oranlarını en aza indirdiğini duyduk !