2017 Dosya Masrafı Almayan Bankalar Hangileridir?

Kredi onayından sonra bankaların hemen hepsi kişilerden dosya masrafı adı altında kesintiler almaktadır. 2017 yılında dosya masrafı almayan bankalar konusunda hangilerinin olduklarını bu yazımızda bulabilir ve öğrenebilirsiniz.

Dosya masrafı almayan bankalar 2017

Bankalar kişilere kredi kullandırırken, çeşitli adlar altında bazı kesintiler yapabilmektedir. Bunların başında da hepimizin bildiği dosya masrafları gelmektedir. Kredinin türüne göre bankalar kişilere dosya masrafı adı altında bazı ücretler tahsil etmektedir. Bu ücretler de genel olarak kredinin kişiye ulaştırılmasındaki masraflar olarak görülür. Aldığınız kredinin miktarı arttıkça, tahsil edilen dosya masrafı da artmaktadır.

Masrafsız Krediler

Dosya masraflarının gittikçe artmasına bağlı olarak kişiler de verdikleri dosya masraflarının geri almanın yollarını ya da dosya masrafsız kredi veren bankaları araştırma yoluna gitmişlerdir. Şuan için Türkiye genelindeki tüm bankadan dosya masrafsız kredi çekilebilmektedir. Dosya masrafı kişiler tarafından büyük bir sorun olarak görüldüğü için, bankalar da bir anlamda fırsatı değerlendirerek kişilere avantajlı bir kredi imkânı yaratmaya çalışmıştır.

Dosya Masrafsız Krediler 2017

Dosya masrafsız kredilerde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Zira bu kredi türünde banka dosya masrafından tahsil etmediği ücreti, sizlerden başka isimler adı altında çekebilmektedir. Genel olarak bakıldığı zaman dosya masrafsız kredilerde faiz oranlarının birkaç puan daha fazla olduğu dikkat çeker. Yani bankalar dosya masrafından tahsil edemediği parayı başka yerden almaya çalışır. Bu nedenle dosya masrafsız kredileri kullanırken, faiz oranlarını mutlaka gözden geçirin. Şayet başvurduğunuz kredide faiz oranında herhangi bir farklılık yoksa bu krediyi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Genel olarak her kredi türünde dosya masraflı ve dosya masrafsız olmak üzere iki farklı başvuru şekli yer almaktadır. Kredi başvuruları yaparken bu iki başvuru şeklindeki faiz oranlarını karşılaştırarak, arada herhangi bir fark olup olmadığına mutlaka göz gezdirin. Net bir şekilde söylemek gerekir ki, faiz oranının daha fazla olması, dosya masrafının olmasından daha olumsuzdur. Çünkü bu durumda kredinin aylık tutarı da yükselecek ve ödemelerde çeşitli zorluklar ortaya çıkabilecektir.