2017 En Fazla Mevduat Faizi Veren Bankalar

Mevduat faizi veren bankalar konusu çoğu yatırımcılar tarafından merak edilmektedir. Faizin en yüksek olması demek, ana paranın daha çok kazanması demektir. Yatırım araçları içinde vadeli (mevduat) hesapların olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bankadan hesap açtırarak, belirli gün karşısında o paranıza dokunmuyorsunuz ve banka buna karşın sizlere faiz veriyor.

Bir çok kişi faizi en yüksek banka hangisi diye sorular sorabilir. Mevduat faizinin en yüksek olması, yatırımcıların işine gelecektir. Ne kadar faiz o kadar para demek ile aynı anlama gelmektedir.

En Fazla Mevduat Faizi Veren Banka

Yatırım ürünleri konusunda bir çok ürünün olduğunu biliyoruz. Altın alıp satmak, döviz hesapları sayesinde döviz işine girmek, çapraz kur sayesinde dolar ve euro arasındaki bağlantılardan dolayı yani kur farkından yararlanarak para kazanmak, bes‘e yatırım yapmak vb. bir çok ürün görebiliriz. Bunlar arasında en çok tercih edilen ise mevduat hesaplarıdır.

Bankalar para konusunda oldukça fazla öneme sahiptir. Yastık altında kalmak yerine her hangi bir çalınma riskine karşın bankalara paranın atılması daha mantıklı. Bu yüzden bankalara para atanların sayısı oldukça fazladır. Bankalarda bulunan hesaplar arasında vadesiz ve vadeli hesapların olduğunu bildirelim. Paralarına ekstra getiri sağlamak adına bu hesaplardan biri olan vadeliye paranızı attığınızda, getirisi yükselir. Ancak her bankanın faiz oranları aynı değildir kesintileri de olabilmektedir. Bu yüzden bir çok birey paralarını vadeliye atmadan önce hangisi en yüksek faiz verecek diye kıyaslama yapabilirler.

2017 En Fazla Mevduat Faizi Veren Bankalar

Bu bankalara baktığımızda ceptetep, enpara, one garanti gelmektedir. Günümüzde birçok banka müşterilerine vadeli hesap açarak paralarını farklı faiz oranlarıyla işletmektedir. Bu yüzden milyonlarca kişi bankaların açtıkları vadeli hesap oranlarını kullanmaktadır. Hatta bankaların birçoğu daha fazla dikkat çekmek için müşterilerine ilk aylarda daha yüksek mevduat faizi vermektedir. Ülkemizde hizmet veren bankalar arasında en yüksek mevduat faizini veren bankalardan bir tanesi de Finansbank’tır. Finansbank müşterileri için verdiği bu hizmette vadeli hesaplar için % 11.50 oranında faiz veriyor. Böylece parasını Finansbank’a yatıran kişiler bu oran üzerinden aylık olarak gelir elde ederler.