2017 Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

2017 yılında çoğu bankalar, maaş alan bireylere kesintisiz ve dosya masrafsız kredi imkanı sunacak. Bunlardan biri de engelli maaşına kredi verecek olan bankaların sayısında artışın yaşanacak olmasıdır !

Bu maaşlardan bazıları ; emeklilere düşük faizli kredi, 2022 maaşına kredi, evde bakım maaşı alanlara kredi ve son olarak engelli olanlara kredi veren bankalar şeklinde sıralanmakta.

Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar

Genelde bu bankaların devlet bankaları olduğunu belirtelim. Devlet bankaları bu gibi faaliyetlerde baş rol oynamakta olup, faiz oranları da oldukça ideal olacaktır. Engelli maaşına kredi verenler arasında ihtiyaç, taşıt ve ev kredisi olacağını da belirtelim. Yine yapılan incelemelerde engelli maaşı alanlar süre gelen maaşları oldukları için ödemelerde sıkıntı olmadığı için hemen tüm bankalar da kredi verebilir.

Engelli maaşı için kredi veren bankaların devlet bankası olduğunu demiştik. Bu yüzden ziraat katılım bankası, halk bankası, vakıflar bankası, il bank a.ş. ve Türkiye kalkınma bankası vermektedir. Bu bankalarda kredi başvurusu yapınca sizlerden istenen belgeler arasında evrakları hazır etmeniz zaman kazanmanız açısından önemlidir. Bu evraklar genelde maaş bordrosu, tc kimlik kartı ve fatura örnekleri olacaktır. Son aylarda ise akbank’ın çoğu müşterilerin kredi onayını olumlu yansıttığını da bildirelim.

2017 Engelli Maaşlarına Kredi

Engelli olan bireylere devletimiz bir çok alanda desteklerini sürdürüyor bunlardan biri de taşıt sahibi olmalarıdır. Bildiğiniz gibi engel oranına göre araç sahibi olmak isteyen engelli birey, aracın resmi fiyatına göre %40 indirim ile alabiliyor. Bunun yanında ev kredisi için TOKİ’den indirimli ev sahibi olma fırsatlarının da olduğunu belirtelim. Son olarak engelli maaşlarına kredi imkanlarında devletimiz engelliler için faiz oranlarını en aza indirmektedir.