2017 Esnaf Kefalet Faizsiz Kredileri

Esnaf ve sanatkarlar odası kredileri tarafından bireylere (esnafa) sunulan faizsiz krediler hakkında bilmeniz gerekenler, 2017 yılını da kapsamaktadır.

Ülkemizde esnaf ve sanatkârlar odasını desteklemek amacıyla devletin sunduğu birçok imkân bulunmaktadır. Bankaların sunmuş olduğu kredi özellikleriyle birlikte artık kredi çekmek esnaflar ve sanatkârlar için de çok kolay ve özel bir durum almaya başlamaktadır.Esnaf ve sanatkarlar odası kredisi adı altında birçok paket oluşturulduğu gibi ödeme kolaylığı da ön planda tutularak işlem görmektedir. Peki, bu işlemler ve bankaların sunduğu olanaklar nelerdir?

Öncelikli olarak daha iyi imkânlara kavuşturabilmek için sağlanan ödeme koşullarıyla birlikte işlerini büyütme gibi birçok konuda da öncülük etmeye başlamışlardır. Tek şart esnaf ve sanatkârlar odasında, başvuran kişinin kayıtlı olması gerekmektedir. Yani esnaf ve sanatkarlar kredisi, oda bünyesinde çalışan ve yer alan esnaflara kredi çekerken bir nevi kefil olmaktır.Peki, nasıl başvuru yapılır? Eğer krediyi alacak kişininesnaf ve sanatkârlar odası bünyesinde sicilli bir kaydı varsa, kolaylıkla başvuru da bulunabilir.

Esnafa Faizsiz Kredi Desteği

Önemli olan tek şey başvuru için yetkili olan bir bankaya gidip müracaat etmektir. Ancak onun öncesinde de ilk olarak esnaf ve sanatkârlar odası birliğine başvuru da bulunması gerekmektedir. Eğer ki kurul başvuruyu kabul ederse asıl müracaat o zaman başlamaktadır. Kurul başvuruyu incelemeye aldıktan sonra belli bir süre onay ya da red cevabı adı altında zaman oluşturmaktadır. Onay verildiği takdirde sonuç, başvuran kişiye yazılı bir belge olarak geri iletilmektedir. Alınan belgeyle birlikte ilgili bankaya gidip başvuru yapmak gerekmektedir.Bankaya yapılan başvuru da onaylanırsa işlem başlatılmaktadır.

Düşük faizli ve geri ödeme kolaylığı sağlayan Esnaf ve Sanatkârlar Kredisi için, oda üyesi bünyesinde olduğunuz takdirde faydalanmak son derece kolaydır. Tek yapılması gereken yukarıda da belirtildiği gibi sadece esnaf ve sanatkârlar odası sınırları içerisinde bir üyelik sahibi olmak ve aktif halde çalışmaktır. Ayrıca ilgili bankanın istediği evraklara sahip olmak başvuru için yeterli olacaktır. Onay ve incelemeler sonucunda istenilen sonuca ulaşmak bu aşamalardan ibarettir.

Esnafa faizsiz kredi veren bankalar 2017

Esnafa faizsiz kredi desteğini veren bankalara bakmak istediğimizde Akbank, Garanti bankası, Türkiye Halk bankası, Vakıflar bankası, Yapı kredi, İş bankası ve QNB Finans bank gelmektedir.