2017 Evde Bakım Maaşları Ne Kadar Olacak?

Bakım parası alanların bugünlerde merak ettiği konuların başında; evde bakım maaşlarının ocak 2017 itibari ile ne kadar olacağıdır. Bakım maaşları alanlar, 2022 maaşları yani 3 aylık engellilere bakmakla yükümlü olan yakın akrabalarına verilmektedir. Maaş tutarında görülen zam miktarı her ne kadar az da olsa onlar için iyi gelen haberler arasında.

Evde bakım maaşı alacak olan bireyler, engelli olan akrabalarına baktıklarını hatırlatalım. Yani bu baktıkları kişiler, onların yakın akrabalarıdır. Hali ile arada bir yabancı söz konusu değildir. Zaten bakım maaşı alma şartları arasında en önemlisi, bakmakta olduğu birey arasında yakın derecede akraba olma zorunluluğu vardır.

Evde bakım parası alanlar ülkemizde yapılan incelemeler sonrasında 120 bin kişiye ulaşmıştır. Hızla artan bu sayıya karşın devletimiz maaşlarda kesintisiz ödemelere devam etmektedir.

Ocak 2017 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?

Söz konusu bu maaşın, asgari ücrete yapılan zam sonrasında (1404 TL) arttığını bildirelim. Yapılan diyaloglarda maaş tutarının ocak 2017’den itibaren 952 TL olacağı yönünde. Şuanda hiç bir ilde maaşların yatmaması, bu maaş tutarının ne kadar olacağını merak etmemizi sağlamıştır.

Normal şartlarda yılda 2 farklı ücretlerin alınacağı bildirilmişti. Ancak asgari ücrete yıllık bazda yapılan zammın olmasından dolayı (ikiye bölünmemesi) maaş sabit kalacak. Yani

– 2017 yılı ikinci altı ayı için: 990.57 tl olmuştur.

demiştik ancak bu tutar asgari ücretten dolayı 952 TL de kaldı. Sizlerde ocak 2017 bakım maaşları tutarı hakkında aklınıza takılan sorular var ise bizlere yorum alanından ulaşabilirsiniz.