2017 Faizsiz 50.000 TL Kosgeb Kredi Sonuçları

Kosgeb kredi sonuçları, 2017 sıfır faiz kosgeb gov tr ile büyük bir başvuru yapılmış ve faizsiz 50.000 TL kosgeb kredi sonuçlarının ne zaman açıklanacağı bir çok kesim tarafından merak edilmektedir. Öncelikle bilmeniz gereken tarihin 27 şubat 2017 pazartesi günü olacağı yönünde! Pazartesi günü mesai saatleri içinde kosgeb’in resmi sitesi olan

http://sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr/Default.aspx?ReturnUrl=%2f

adresinde sonuçlar verilecektir.

Kosgeb 50.000 TL Kredi Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yapılan bildiriye göre yukarıda yazdığımız gibi 27 şubat 2017 tarihi itibari iele az önce verdiğimiz url üzerinden TC kimlik numaranızı yazarak sonuç ekranına ulaşabilirsiniz.

Sıfır faizli kredilerden biri olan kosgeb 50000 TL için sizlerden faiz almamaktadır. Bununla beraber ilk 12 ay hiçbir taksit ödemeyecek, sonraki yıllar için ise her 3 ayda bir olmak üzere kısmi bir tutar ödeyeceksiniz.

Sıfır Faizli Kosgeb Kredi Sonuçları

Açıklanan bildiriye göre sonuçlar da, başvurunun yapıldığı adresten verilecektir. Ayrıca kosgeb faizsiz 50 bin lira krediye başvuruya hak kazananlara sms yolu ile de bildiri gidecektir.

Faizsiz olarak kobi ve esnaflara sunulan bu hizmetlerden %85 oranında küçük işletme sahiplerine verilecek. (Bakkal ve büfeler öncelik) Konu hakkında yapılan açıklamalarda bu kredinin asıl amacının küçük işletmelere yani mikro boyuttaki bireylerin ticarete katılmalarını hedefleme amacında.

KOSGEB sıfır faiz 50 bin TL kredi başvuru sonucunda başarılı olanlar kredilerini almak için anlaşmalı bankalar ile temas kurmaları gerekiyor. Ancak ilk kez alacak olanlar, kosgeb evraklarını da il ve ilçelerde bulunan kosgeb iletişim kanallarını arayarak temin etmelidir.

Kosgeb iletişim adreslerine
http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/iletisim
adresinden il bazında ulaşarak arayabilirsiniz.