2017 Kredi Notu Nasıl Yükseltme Tüyoları

Bankalar ile çalışmak, kredi almak, kredi çekmek için kredi notu yüksek olması gerekiyor. Kredi notunuz bankalar ile yaptığınız alışverişler neticesinde ortaya çıkar. Kredi borcu, kredi kartı ödemeleri kredi notunuzu direkt olarak etkilemektedir. Kredi notunuz genel bir puanlama sistemine tabidir. Her banka için ayrı ayrı kredi notunuzun olması söz konusu değil, ülke içerisindeki tüm bankalardan yapmış olduğunuz işlemler kredi notunuzun belirleyen ana faktörler arasında yer almaktadır.

Kredi notunuzu yükseltmek için yapmanız gereken ana kurallar. Borcunuza sadık olmaktan geçiyor. Kredi borcunuzu ve kredi kartlarınızın ekstre günlerini geçirmeden ödeme yapmak gerekir. Aksi durumlarda ise kredi notunuz düşüşe geçecektir. Kredi notunuzun ani düşüşler yaşamasını istemiyorsanız borçlarınızı ödemeye çalışmaktan başka çareniz yok.

Kredi Notu Yükseltmek İçin Neler Yapılabilir

Kredi notunuzu yükseltmek için borçlarınızı ödemekten başka çareniz yok. Bankalara yüksek miktarlarda borcunuz var ise kesinlikle bir şekilde ödemeye başlamalısınız.

Kredi notunuz düşmeden borçlarınızı yapılandırın; borçlarınızı belli bir süre ödemezseniz bankadan uyarı alacaksınız. Ödeme süreniz ne kadar uzarsa kredi notunuzun düşmesi ihtimali de bir o kadar artacaktır. Bankalar ile uzlaşarak tüm borçlarınızı yapılandırın ve bu işlemi kredi notunuzu düşürmeden hızlı bir şekilde yapmaya özen gösterin.

Aylık bütçenize göre borç yapılandırın; aylık geliriniz kadar borç yapılandırması yapın. 1 ay gibi bir sürede ne kadar borç ödeyebilirsiniz? Bunu iyi hesaplayın ve yapılandırmanın ardından borçlarınızı zamanında ödemeye özen gösterin.
Bütün borçları tek bir kredide birleştirin; birden fazla bankaya kredi borcu olan insan sayısı bir hayli fazla, sizlere önerim tek bir bankada bütün borçları yapılandırmak. Sürekli birden fazla banka ile uğraşmak yerine borçları tek bir banka çatısı altında toplamak ve oraya ödeme yapmak akıllıca olacaktır.

İpotek vererek kredi limiti yükseltin; ipotek verebilecek bir malınız var ise bankalara olan borcunuz da bunu kullanabilirsiniz. Borcunuz süresince taşınmaz malınızı ipotek edebilir ve böylelikle kredi notunuzun düşmemesini sağlarsınız. Bunun dışında kredi limitinizi taşınmaz malınızın değerinin yüzde 80’i kadar arttırabilirsiniz. Ek olarak banka müşterisi olarak çok daha prestijli olabilirsiniz.