2017 MTV Fiyatları Ne Kadar Oldu?

MTV olarak adlandırılan Motorlu Taşıtlar Vergisi, 2017 yılında fiyatları ile dudak uçuklatmaya devam edecek gibi. Mtv ödeme tarihleri ise şimdiden merak konusu oldu. Sürücüler bu mtv ödemelerini bir an önce ödeyerek, yasal faizlere girmek istemiyor. 1 ocak 2017 tarihi itibari ile ödemelerini hızlı bir şekilde yapabilirler.

Mtv Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Bunu merak edenlerin sayısı oldukça fazladır. Mtv hesaplaması hakkında en net bilgiyi yine buradan öğrenebilirsiniz. MTV hesaplama, ödeme gibi işlemler için öncelikle Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) İnternet Vergi Dairesi internet sitesi (https://intvd.gib.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Resmi sayfada yer alan “Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama” sekmesine; Araç Tipi, Araç Yaşı, Motor Silindir Hacmi bilgilerini eksiksiz bir şekilde giren sürücüler, işlemin sonunda yıllık tutarı ve taksit tutarını öğrenebiliyor.

[toc]

Mtv Fiyatları 2017

2017 ocak ayı zamlarından sonra yeni fiyatlarda belli olduğunu belirtelim. Her yıl mtv ödemelerine zam yapıldığını biliyoruz. Bu yüzden bir çok sürücü yeni fiyatların ne kadar olacağını merak etmektedir. 2017 yılını baz aldığımızda, bir önceki yıla oranla %3,83 arttı.  En düşük fiyatlandırma 68 TL olurken, en yüksek ise 23 bin 586 TL oldu.