2017 Sicil Affı Uygulayan Bankalar Hangileri?

2017 kredi sicil affı ile beraber yeniden kredi kullanmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle 2017 sicil affı uygulayan bankalar ile iletişim halinde, yeniden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Birçok kişiyi yakından ilgilendiren ve özellikle son yıllarda bankalar ile olan ilişkilerinde sorun olan kredi alamayan yatırımcıları ilgilendiren önemli bir gelişme yaşanıyor. Sicil affı ile birlikte daha önce sorun yaşayan herkesin sicillerinde bir kereliğine mahsus bir düzenleme yapılacak ve olumsuz ödeme durumları silinecek. Kara listeden çıkacak bu kişiler bu zaman dilimi içerisinde mevcut borçlarını ödemiş ya da yapılandırmış olması gerekiyor. Peki, sicil affı uygulayan bankalar hangileri? Diye merak ediyorsanız eğer hemen bu konuda da kısa bilgi vereyim.

Sicil affı başta devlet bankaları olmak üzere tüm bankalarda uygulamaya geçilmesi bekleniyor. Bu kapsamda ilk olarak Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bankası ve sonradan diğer bankalarında bu uygulamaya geçmesi bekleniyor. Peki, bu uygulama ile neler amaçlanıyor? Öncelikle insanların bankalara ya da devlete olan borçlarını ödemek için güzel bir fırsat ve bu borçları yapılandırarak ekonomiye de katkı yapılması hedefleniyor.

Yeni sistem ile birlikte birçok işi yeniden kredi çekerek işlerini yoluna koyabilecek ve istihdam yaratabilecek. İşsizliğinde yükseldiği günümüzde bu uygulama sayesinde yeni iş imkânları da doğacaktır. Yeni gelen bir düzenleme ile de artık işyerlerine +1 eleman çalıştırabileceksiniz ve bu kişinin maaşı da belli bir süre boyunca İŞKUR tarafından karşılanacak.  Bu ve buna benzer ekonomik atılımların ilerleyen günlerde de yaşanılması bekleniyor. Sizlerde bu yeni yasadan yararlanabilmek için elinizi çabuk tutun. İleride belki tekrarı olmayacak bir şans ayağınıza kadar geldi. Kara listeye bir kere girdiğiniz borçlarınızı tek bir bankada toplayabilmek için bile kredi alamaz hale geliyorsunuz ne kadar çok bankaya borcunuz olursa o kadar fazladan faiz ödeme zorunda kalıyorsunuz. Bu yüzden sicil affı size uyuyorsa kesinlikle kaçırmayın bu fırsatı.