2022 Maaşına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

2022 olarak adlandırılan 3 aylık maaşları, bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak için verilmektedir. Bu bireyler, maaşlarına karşılık bankalardan kredi çekmek isteyebilir veya kredi başvurusu yapabilirler. 3 aylık maaşlarına kredi imkanı sunan bir çok bankaların olduğunu belirtelim. Ancak bu bankaların hemen hepsinin ortak amacı, verilen kredi tutarına karşılık ödemelerin yapılmasıdır.

2022 Maaşına Kredi Verenler

Öncelikle bilmeniz gerekenler arasında 2022 maaşını alanlar, genelde yardıma muhtaç olan ve kendi bakımlarını dahi zor yapanlardır. Dolayısı ile bu bireylere yaşlı aylıkları da diyebiliyor. Yardıma muhtaç olan şahıslara, 3 aylık olarak maaşlar veriliyor ve yılda sadece 4.kez verilmektedir. Yani maaşlar aylık olarak verilmemektedir.

3 aylık maaşına kredi veren bankaların sayısı fazla değildir. Bunu veren bankalar genelde devlet bankaları olup, öyle şaşalı miktarlarda kredi verilmemektedir. Zira bankalar, bireylere kredi verirken kendilerini güvende tutmak adına, bireylerden hayat sigortası talep ederler. Ancak çoğu sigorta şirketleri emeklilere fazla bu imkanı vermezler. Nedeni de sigortalarında kendilerini güvence altına almasından kaynaklanıyor.

Peki hangi bankalar 2022 maaşına kredi vermektedir. Bu bankaların devlet bankası olduğunu demiştik. Bu yüzden ziraat katılım bankası, halk bankası, vakıflar bankası, il bank a.ş. ve Türkiye kalkınma bankası vermektedir. Bu bankalarda kredi başvurusu yapınca sizlerden istenen belgeler arasında evrakları hazır etmeniz zaman kazanmanız açısından önemlidir. Bu evraklar genelde maaş bordrosu, tc kimlik kartı ve fatura örnekleri olacaktır.

Maaş bordrosu nereden alınır ?

Çoğu kişinin bilmediği veya adını ilk kez duyduğu bordrosu kısmına odaklanalım. Zira maaş bordrosu, talep eden bankaların hemen hepsi bu belgenin eksiksiz olduğunu beyan eder. Dolayısı ile sizler maaş bordrosunu, maaşınızı çektiğiniz bankaya giderek talep edeceksiniz. Onlarda bankadan çıktı çıkartarak sizlere verecektir. Maaş bordrosunu bankadan ücretsizce alabilirsiniz.