6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2017

Kredi başvurularında ertelemeli krediler 2017 yılında daha fazla tutulmaya başlandı. Bunlardan biri de 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar, peki bu krediyi hangi bankalar ne tür şartlar ile vermektedir.

Ertelemeli Kredi Başvuruları 2017

Günlük yaşamda artan ihtiyaçlar ile tüketicilerin kullanmış oldukları kredileri geri ödemede yaşadıkları zorluklar farklı yöntemleri de beraberinde getiriyor. Bankalar bu zorunluklar nedeni ile çeşitli kampanyalar düzenleyerek tüketicilerin içinde bulundukları zor durumlardan kurtulmalarını planlıyor.

Bankalar kredi kampanyalarını genişletirken aynı zamanda uygun ödeme koşulları ile gündeme geliyor. Bankaların tüketicilerin içinde bulunduğu bu durumdan kurtulmalarını sağlamak için 6 ay ertelemeli kredi imkânı sunuyor. 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar günümüzde ertelemeli ödeme seçenekleri sunarak tüketicilere derin bir nefes aldırıyor.

6 Ay Ertelemeli Kredinin Özellikleri Nelerdir?

Bankalar, müşterilerin kullandıkları kredilerin geri ödeme işlemlerinde kolaylık sağlamak amacı ile 6 ay ertelemeli kredi imkânı sunarak tüketicilerin ödemelerinde kolaylıklar kazanmasını planlıyor. 6 ay ertelemeli kredi imkânı ile tüketiciler ödemelerini ileri bir tarihte yapabilecekleri gibi ihtiyaçları için gerekli kaynakları da bulmuş oluyorlar.

Genellikle 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar bu imkânları yeni yıla girerken, yaz ayları başında, kurban ve ramazan bayramları ve bunlara benzer özel günlerde tüketicilerin hizmetine sunarak tüketicilerin rahat bir nefes almasını sağlıyorlar. Bu dönemler bilindiği gibi kişilerin nakit paraya en çok ihtiyaç duyduğu dönemlerdir.

Bu kampanyalar sayesinde tüketiciler ihtiyaç duydukları paraya sahip olurlarken geri ödemelerini ileri tarihte yapacakları için maddi anlamda sıkışmamış oluyorlar. 6 ay ertelemeli kredi veren başlıca bankalar TEB ve Şekerbank’tır.

TEB ve Şekerbank müşterilere istedikleri krediyi 24 ay vadeli ve 6 ay ödeme ertelemesi özelliği ile veriyor. Bankalar müşterilerine 6 ay ertelemeli kredi verirken krediyi müşterilerin kredileri kullandıkları tarihteki faiz oranlarından işlem yapıyorlar. Ödemeye başladıkları 6 ay sonra faiz oranlarında bir artış meydana gelirse bu tüketicileri etkilemiyor. Faiz oranları açısından da bu kampanya oldukça avantajlıdır.