Akbank Kredi Borcumu Yapılandırmak 2017

Ülkemizde hizmet veren bankalardan biri olan Akbank, 2017 yeni yapılandırma kampanyaları ile gündemde. Akbank kredi borcunu yapılandırmak isteyen müşteriler, öncelikle neler yapabileceklerini çok iyi araştırmalılar. Zira her yapılandırma işleminde kredi çektiğiniz günkü masraflar yeniden tahsil edilecektir.

Akbank Kredi Başvuruları 2017

Her bankada olduğu gibi Akbankası, yeni müşteri kazanmak adına bir çok kredi kampanyası düzenlemektedir. Bu düzenlenen kampanyalar genelde ihtiyaç ve ev kredilerini kapsamaktadır. Tabi bir de kobi ve taşıt kredilerini de unutmamak gerekiyor.

Akbank kredi faiz oranları 2017 yılı dahilinde şuan için tüketici kredilerinde ve ev kredilerinde oranların dipte olduğunu belirtelim. Ev kredilerinde faiz oranı %0.94 iken, ihtiyaç kredilerinde faiz oranı %1.34 olarak gözükmektedir.

Kredi başvurularında faiz oranlarını dikkate alanların sayısı oldukça fazladır. Zira her faiz oranının düşmesi sonrasında, hızlıca kredilerini yapılandırmak isteyebilir. Bu durumda bankaların şubelerine giderek kredilerini yapılandırmak yapabilir.

Akbank kredi yapılandırılması nasıl yapılır?

Bunu anlatmak için sizlere basit bir örnek verebilirim. Zira bu örneğimiz ev kredisi için olup detayları sizler ile paylaşmak istersek ;

Akbankasından ev kredisi almak için başvuruyorsunuz ve o günkü faiz oranımız %0.92 olsun. Ev kredisi başvurusu yapıyorsunuz ve taksit ödemelerine geçiyorsunuz. Aradan 5/6 ay geçtikten sonra reklamlarda veya TV’de banka faiz oranlarının yeniden düştüğünü görüyorsunuz. Hemen telefona sarılıp, akbankası müşteri hizmetlerini arayarak (444 25 25) ev kredisi yeni faiz oranlarını öğrenmek istiyorsunuz ve bingo faiz oranımız %0.82 ye düşmüş. Hemen bankanın şubesine gidip, sizlere krediyi veren bayan veya bey ile konuşmaya başlıyorsunuz. Kredi faiz oranlarının düştüğünü ve yapılandırmak istediğinizi (güya kara geçeceksiniz !!!!) belirtiyorsunuz.

DİKKAT !!!! İşte asıl ve can alıcı nokta geliyor zira görevli personel kredinizi (ev kredisi) yapılandırmak istediğinizde faiz oranının %0,82 olarak kayda alınmayacağını ve üst seviyeden yani %1,15 den alınacağını belirtir. Halbuki, siz ev kredisini %0,92 den çekmiştiniz ve yapılandırmaya sokarsanız, üstüne cebinizden çok fazla para çıkacak ????

Evet bilinen gerçek şu ki bankalar yapılandırma işlemlerinde faiz oranlarını değiştirmektedir. Bu durum müşterileri oldukça kızdıracak ve bankaya lanet okuyacaksınız ancak birşey değişmeyecektir zira BBDK tarafından bunlar biliniyor. Yapılandırma demek, yeni müşterilerin banka faiz oranlarını görmesi için sunulan bir kredi başvuru hizmetidir.

akbank kredi yapılandırma

Yapılandırma işlemlerinde kar elde etmek için sadece ihtiyaç kredisi çekeceksiniz. Bildiğiniz gibi ihtiyaç kredileri, ev kredilerine oranla faiz oranları daha yüksek olduğu için ihtiyaç kredilerinde bu kar politikası izlenebilir.