Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları Haziran 2016

Araç sahibi olmak isteyen bireyler araçların mevcut durumlarına göre bankalardan uygun faizler ile taşıt kredisine başvurabilirler. Taşıt kredilerinde bilinmesi gerekenler, uygun faizli taşıt kredisi, araç kredisi faiz oranları ve 2016 araç kredileri düşecek mi hakkında merak ettiklerinizi burada bulabileceksiniz.

Araç kredisi faiz oranları 2016 yılı dahilinde önceki yıllara oranla bir kaç rakam aşağıya sarkması bekleniliyor. Bununla beraber akbank taşıt kredisi faiz oranları hakkında genel bilgi de vereceğiz.

Ülkemizin köklü bankalarından bir tanesi olan Akbank, araç sahibi olmayı düşünenler için bulunmaz bir fırsat sunmaktadır. Bildiğiniz gibi taşıt kredilerinde araçların durumuna göre yani 0 veya 2.el olma duruma göre kredi verilmektedir. 0 araçlarda kredi çıkma ihtimali %90 iken, 2.el araçlarda ise %50 dir. Zira 2.el araçlarda aracın yaşına, arızasına ve durumuna bakılarak karar verilirken, 0 araçlarda ise ilgili firma sayesinde kredi onayı hızlanmaktadır.

Taşıt kredileri tercih edilirken tüm bankalarda önemli noktalar olduğunu belirtelim. Araçlar ne kadar 0 olsa da , bankalar krediler konusunda işini sağlam yaptıklarından dolayı satıcı firma ile % lik dilimde kaça kadar kredi verilebiliyorsa o şekilde kredi kullanılmalıdır. Çoğu bankalar aracın %60 değerine kadar kredi verebiliyor.

akbank taşıt kredisi faiz oranları 2016

akbank taşıt kredisi faiz oranları 2016

Akbank 0 araçlarda aracın markasına göre karar verdiğini belirtelim.

Faiz oranı : 1.27

Kredi tahsis ücreti : Kredi veren bankaya göre değişmektedir.

Akbank 2.el araç kredisi faiz oranı ise %1.25 dir. Talep edilen ücret komisyonlarını banka şubelerinden öğrenebilirsiniz.