Annelere Kreş Parası Yardımı Nasıl Alınır, Başvuru Şartları Neler

Çalışan anne iseniz devlet sizlere çocukların eğitimleri için destek vermektedir. Bunlardan biri de kreş parası olarak annelere ekonomik açıdan destek sunmakta. Peki çalışan annelere kreş parası yardımı nasıl veriliyor, başvuru şartları nelerdir ?

Çalışan Annelere Kreş için Hibe Desteği Nedir, Nasıl Alınır?

Günümüzde çalışan annelerin en büyük sorunlarından biri, çocuklarını bırakacak uygun fiyatlı ve güvenli bir yer bulmaktır. Çalışan annelere kreş hibe desteği, devletin çalışan annelere adeta bir müjde niteliğindeki çalışmasıdır. Aldığı ücretin büyük bir kısmını, çocukların bakımına ayıran ebeveynlerin üzerinden büyük bir yükü kaldıracak olan bu çalışma sayesinde, anneler maaşlarının yanı sıra devletten de 0-4 yaş arası çocuklarını bırakacakları kreşlere verecekleri ücretin bir kısmını da alabilecekler.

Çalışan Anneler Kreş Hibe Desteğinden Faydalanabilir?

0-2 yaş arası bebeklerin evde bakımının, 2-4 yaş arası çocukların ise kreşte bakımının bir kısmının bir bölümünü karşılayacak olan “ çalışan annelere kreş yardımı” evdecocukbakımı.net sitesine kayıt yapılarak alınmaktadır. Bu adresten alacağınız randevu ile başvurunuzu yapmış olacaksınız.

Çalışan Annelere Hibe Desteğinden Kimler Faydalanabilir?

Her ne kadar çalışan anneler için denilse de aslında, bekar babalar da bu devlet desteğinden faydalanabilirler. Evde çocuğuna bakacak kimsesi olmayan çalışan bekar anne ve babalar, çalıştığı kurumda kreş bulunmayan kamu çalışanları da bu destekten yararlanabilecekler.

Çalışan Anneler Ne Kadar Yardım Alabilirler?

Herhangi bir işte çalışan, çocuklarını bırakacak kimsesi olmayan ve kreş bulamayan bekar anne ve babalar, Avrupa Birliği tarafından sağlanan fon yardımıyla kreş yardımı almaktadırlar. Bu miktar 400 TL’ye kadar çıkmaktadır. Şu sıralar devletin, çalışan ve çocuklarına evde bakım yaptırmak isteyen aileler için de 1.300 TL’ye kadar ödenen bir desteği bulunmaktadır. Bu destek sayesinde, evde çocuk bakan personellerin de istihdamının artması beklenmektedir.