Aracıma Karşılık Kredi Veren Bankalar

Bankalardan araç ipotek karşılığı kredi almak isteyenlerin oldukça fazla olduğu görülüyor. Peki Aracıma Karşılık Kredi Veren Bankalar var mıdır? Bildiğiniz gibi ipotek karşılığı kredi sunan bankaların hemen hepsi kredi veriyor. Zira bankalar bu durumda kendilerini güvence altına alıyor.

Tüm bankalar kredi başvurularında müşterinin kredi notuna bakmaktadır. Yalnız bazen kredi notu kredi alınmak için yeterli olmayabilmektedir. 0 ila 1900 arasında değişen kredi notu eğer 1500 altı ise kredi almanız için kefil ve ipotek temin etmeniz gerek. Bu gibi durumlarda müşterileri adlarına kayıtlı ev, arsa ve araba gibi mallarını ipotek ettirerek kredi alabilmektedir. Araç ipoteklerinde iki unsur bulunmaktadır. Birincisi, mevcut aracınızın üzerinden kredi çekerek başka ihtiyacınızı gidermek içim kullanmak. İkincisi ise yeni bir araba almak için arabayı ipotek ettirerek çıkan kredi ile araba borcunuzu vererek bankaya borçlu kalmaktır.

İpotek Karşılığı Kredi Veren Bankalar

Devlet ve özel bankalar olmak üzere kredi verenlerin sayısı oldukça fazladır. Vakıfbank, Yapı kredi bankası, Deniz bank, Garanti, Akbank kredi vb. tüm bankalar sıralanabilir.

Bankalara belli bir güven veren tüketiciler, kredi hizmetinden faydalana bilmektedir. Bankalar kredi notu yüksek ve kredi riski olmayan müşterine güvenmektedir. Kişinin finansal geçmişi kayıt altına alınıp verilen not değerine kredi notu denilmektedir.

Eğer kredi notunuz düşükse kredi almak için mülkiyetlerinizi ipotek ettirerek kredi sahibi olabilirsiniz.Sıfır veya ikinci el araç almak isteyen müşteriler, alacağı arabayı ipotek ettirerek kredi alabilmektedir. Ayrıca yeni alacağınız aracı da ipotek ettirme teminatı vermelisiniz. Normalde tüm bankalar sıfır araçların alımında sağladığı krediler aracın ipotek ettirilmesini talep etmektedir. Bunu yapamadığınızda size kredinin çıkması zorlaşabilecektir.