Banka Dışında Kredi Verenler Kimler?

Bankalar insanların ekonomik açıdan destek verdiği bugünlerde bazı bireylere kredi onayı vermemekte. Bu yüzden bireyler, banka dışında kredi verenlerin kim veya kimler olduğunu merak edebiliyor. Bu yazımızda sizlere çok basit gelecek şekilde kredi bulma veya borç yapma yöntemlerini vereceğiz.

Banka Dışında Kredi Bulmak !

Banka harici kredi veren ise POLSAN’ dır yani Polis yardım Sandığıdır ki bu da sadece Emniyet Personeline ihtiyaç kredisi sağlamaktadır daha doğrusu sandığa aidat ödeyen üyelerine kredi vermektedir. Diğer Kamu İktisadı Teşebbüslerinde buna benzer sandıklar bulunmakta ve üyelerine kredi kullandırmaktadırlar. Zaten çalıştığınız kurumda bu tür kredi veren sandığınız var ise haberinizin olmaması mümkün değildir.

Buradan çıkacak sonuç eğer bir kamu personeli değilseniz Banka harici yasal olarak kredi bulmanız veya Bankaların sağladığı şartlarda kredi bulmanız mümkün değildir.

Peki ne olacak şimdi sorusu ise, maalesef cevapsız kalıyor bundan sonra nakit ihtiyacınıza kredi çözümü bulunmamaktadır. Bundan sonra ki süreç borç para bulma safhasına geçmektedir, öncelikle ailenizden, dostlarınızdan ve arkadaşlarınızdan başlayarak bulmanız gerekecek, muhtemelen bunu da denemişsinizdir ve sonuç çıkmamıştır.

Senet, Çek Karşılığında Para Bulmak !

Öncelikle senet veya çek ile para bulmak basit olsa da güven konusu çok önemlidir. İşte burada iyice düşünmek lazım size bu parayı sağlayacak kişinin şartları çok ağır olur belki yasal takiplere veya icraya düşseniz dahi senetle alınan paranın yıkımını yakalayamaz. Ayrıca senetle para bulmak hiçte kolay değildir, genellikle mevcut kredi kartınıza taksit yapmak suretiyle yardımcı olacaklar vardır, muhtemelen kredi kartlarınızda boşalmıştır bu yazıyı okuduğunuza göre.

Size direk nakit sağlayacak kişi veya kişiler size boş senet, ipotek edebileceğiniz maddi varlıklar isterler hatta kefil istemeleri de cabası, yani böyle bir düşünceniz var ise size iki kere düşünmenizi tavsiye ederiz.