Banka Kredi Kartı Harcama İtiraz Dilekçesi Örneği

Kredi kartı sürekli sorunsuz harcama yapılacak diye bir kaide olmadığını, harcama itiraz dilekçesi yani chargeback işlemlerinde görebilirsiniz. Banka kredi kartları hayatımızın bir parçası olmasının yanı sıra günlük hayatımızda, cebimizde nakit paranın olmadığı anlarda dahi kredi kartları işimize oldukça fazla yaramaktadır. Ancak bazı günlerde istenmeyen işlemleri ile sorunlu olabiliyor kredi kartları.

Chargeback Nedir?

Bizim dilimizde anlamı harcama itirazı olarak adlandırılır. Bir kredi kartınız var ve işlem yaptığınızı farz edelim. Ancak yapılan işlemlerde usulsüzlük veya eksik bir işlem yapılmış, gönderilmiş ve siz bunu kabul etmediğinizi bankaya beyan ettiğinizde, banka sizlerden itiraz formu doldurup fakslamanızı veya şubeye teslim etmenizi talep eder. İşte buna chargeback veya harcama itiraz formu denilir.

Banka Kredi Kartı Harcama İtirazı

Biz insanların doğasında olduğu gibi sürekli doğru yolda gitmeyebiliriz. Yapılan hatalı işlemler devamlı olarak karşımıza çıkabiliyor. Bunlardan biri de kredi kartları harcamalarıdır. Kredi kartlarında yapılan ödemelerde bir rakamın dahi eksik veya fazla yazılması demek, tutarların tarafınızdan karşılanması demektir. Bununla beraber kredi kartı dolandırma olaylarına sıkla gördüğümüzü belirtelim. Habersizce kartınızdan para çekilmesi, kredi kartının kopyalanıp harcama yapılması veya bir ürün alımında beğendiğiniz ürün yerine farklı bir ürün gelmesi veya gönderilmemesi vb. olaylarda hızlıca kart harcama itiraz formunu doldurmak sizlere avantaj sağlayacaktır.

Tüm harcama itiraz formlarında bankanın esas şartlarından biri harcama itiraz formunun doldurulmasıdır. Eğer ki bu işlemi yapmaz iseniz, banka sizleri kaide almamaktadır. Zaten yapılan harcama itirazları hızlıca bankaya gönderildikten sonra, bankalar da yurt dışı visa veya mastercard a gönderiyor. Değerlendirme yapılıyor ve 60 gün içinde size dönüyor.

Kredi Kartı Harcama İtiraz Dilekçesi Örneği

Bu işlemi yapmanız için harcama itirazın olması gerekiyor yani ne için itiraz ettiğini ilgili kutucuklara doldurunuz. Eğer ki ürün gönderilmemiş veya hatalı bir ürün göndermiş ise, hızlıca bu işlemi yapmanız önerilir. Aşağıda yazılan bankaların harcama itiraz dilekçe örneğini indirebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Harcama İtirazı Formu
Akbank Kredi Kartı Harcama İtiraz Dilekçesi Örneği
Teb Kredi Kartı Harcama İtiraz Formu
Garanti Bankası Kredi Kartı Harcama İtiraz Dilekçesi
Halkbank Kredi Kartı Harcama İtiraz Formu