Bes’de Getirisi En Yüksek Olan Bankalar 2017

Bireysel emeklilik sistemi yani BES’de getirisi en yüksek olan bankaların 2017 yılı dahilinde hangileri olduklarına buradan öğrenebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi 2017

Bundan bir yıl öncesine kadar belki de çoğu kişinin haberdar olmadığı sistemlerden bir tanesi olan Bireysel Emeklilik Sistemi günümüzde en çok konuşulan ve tartışmalara konu olan konularından bir tanesi oldu. Bu sistem sayesinde birçok kişi ileriye dönük yatırım yapma şansı yakalıyor. Şimdi ise artık bu sistem otomatik olarak işlemeye başladı ve binlerce kişi 2017 yılından itibaren otomatik BES li olarak yeni yıla başladı. Peki, Bireysel Emeklilik Sistemi nedir? Ve bize getirisi ne olmaktadır.
Bireysel Emeklilik Sistemi bir nevi kumbara hesabıdır fakat kumbara hesabından farklı olarak yatırdığınız bedele devlet katkısı eklendiği için katkılı bir hesaptır.

Kabaca bir hesap yapacak olursak bu sisteme yatırdığınız 100 TL için devlet size 25 TL verecektir yani %25 ayrıca bu yeni oluşan 125 tl de bir fon hesabında değer kazanacaktır. Bu fonu belirlemek sizlerin elinizde riskli fonları tercih edebileceğiniz gibi sabit fonları da tercih edebilirsiniz.  Bu sisteme zamanla bütün bankalar geçti ve şuan reklamlarda da gördüğünüz üzere birçok banka size kendi bankasından BES yapmak için çeşitli kampanyalar yapmaktadır. Burada devletten alacağınız tutar katkı payı değişmezken sisteme giriş bedeli ve bankaların verdiği Promosyonlar bankaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bazı bankalar özellikle özel bankalarda katılım bedeli alınmamaktadır. Özellikle maaş müşterisi iseniz size BES ve kredi kartı ürünleri gibi ürünleri kullanmanız karşılığında Promosyon verilmektedir ve belirli yıllarda yenileme yapılmaktadır.

Peki, Bireysel Emeklilik Sistemi getirisi en fazla olan bankalar hangisidir? Bu tamamen sizin yatırdığınız miktara ve yapacağınız yatırım araçlarına göre değişim göstereceğinden bir nevi sizin elinizdedir. Fakat müşteri temsilcileriniz size bu konuda yardımcı olabilirler bu konuda da en iyi görünen banka Garanti Bankası olmaktadır.