Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Verenler Hangi Bankalar 2017

Ülkemizde çalışmayan kadınların sayısı oldukça fazla olup, devletimiz çalışmayan ev hanımlarına kredi verdiğini belirtmiştir. 2017 yılı dahilinde bankalar, çalışmayan ev hanımlarına ihtiyaç kredisi başvurusu alabileceklerini belirtmişlerdir.

Birçok Banka, stratejik hamleler doğrultusunda ev hanımlarına kredi bünyesinde ürünleri müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Uygun koşullarda ve büyük avantaj veren birçok ürünü kendi içerisinde bulunduran bankalar son senelerde bu ürünleri kullanmak isteyen müşterileri bulmada zorlanmaktadırlar. Bankalar her ne kadar çok sayıda imkân sunan sayılmış ürünleri mevcut müşterilerinin kullanılmasına sunulmuş olsalar da yeterli görülmemekte ve yeni potansiyel müşterilere doğru yönelmektedirler. Bu sebepten dolayı son yıllarda özellikle bireysel müşteri potansiyelini geniş tutan banka bazı kuruluşlara göre bir adım daha öne çıkmaktadırlar. Bu bağlamda bazı bankaların yaptığı hamleler çerçevesinde bilhassa potansiyel müşteri olarak görülen ev hanımlarına kredi imkânını sunma girişimleridir. Çalışmayan ev kadınlarına kredi verenler hangi bankalar sorusunun cevabını ise yazının devamında bulabilirsiniz.

Çalışmayan Ev Kadınları Nasıl Kredi Çekebilir?

Ev kadınlarına kredi hakkında olarak devlet, ev kadınların çalışması ile bir takım girişimlerde bulunması gibi ekonomiye büyük katkı sağlayıcı hamleler yapması isteniyor. Bankalar da devletin yapmış bulunduğu bu hamlelere karşılıksız kalmayarak potansiyel alıcı olarak ev kadınlarına kendi içerisinde bulunan kredi ürünlerini kullandırmaktadırlar. Bir ev hanımlarına kredi kullandıran bankalar ilk şekilde çalışan çiftlerin maaş bordrosunu göstermek kaydıyla kredi kullandırabilmektedirler.

Hangi Bankalardan Kredi Çekebilir?

Eşinin maaş niteliğine göre 24 ay taksitli ihtiyaç kredilerini belirli limitlere kadar kullandırmaktadırlar. Bununla birlikte evlerin tapuları kendi üzerine olan ev hanımları kira geliri karşılığında da istemiş olduğu krediyi kullandırabilir. Ev hanımlarına kredi sunan bankalar tapusu kendi üzerine olan konut, daire, bağımsız ev, arsa, arazi, tarla vb. taşınmazlara karşılık şekilde kredi ürünü kullandırırlar. Ülkemizde ev hanımlarına kredi verici bankalar bina Kredi, ING Bank, Denizbank ve ihtiyaç kredisi verebilen bankalardır. Sizlerde bu bankalardan kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.