Çiftçiye Kredi Veren Bankalar Hangileri 2017

Çiftçi olan bireylere bankaların kredi vermesi oldukça zordur. Ancak 2017 yılında çiftçiye kredi veren bankaların sayısında artış yaşandı. Hem faiz oranları uygun hem de vade seçenekleri oldukça uzun tutuluyor.

Çiftçilere Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Çiftçilik özellikle Ülkemizde tarım üzerinden geçinen kesimlerin çok olması ve ekonomimizin büyük bir kısmını tarım oluşturduğu için oldukça gelişmiş ve halen gelişmekte olan bir sektördür. Özellikle devlet çeşitli bankalar ve kurumlar aracılığı ile çiftçilere bir takım kolaylıklar sağlamaktadır. Bu kolaylıklar arasında faizsiz krediler, sübvansiyonlu krediler olduğu gibi farklı teşvik uygulamaları da yer almaktadır. Sizlerde bu sektörün içindeyseniz ya da bu sektöre yeni girecekseniz öncelikle iyi bir araştırmacı olmalısınız. Bu sektördeki kişilerin en büyük eksikliklerinden bir tanesi de bilgi eksikliği olmaktadır. Yatırım yapmadan önce mutlaka tarım ve tarım ürünleri hakkında iyi bilgi edinilmeli ve gerekli donanımın sağlanması gerekmektedir.

Çiftçilerin en büyük sorunlarından bir tanesi de sermaye sorunu olmaktadır. Bu gibi durumlarda en iyi desteği bankalar vermektedir. Peki, çiftçiye hangi bankalar kredi veriyor göz atalım.

Çiftçiler Hangi Bankalardan Kredi Alabilirler?
Kredi alabilmek için belli başlı bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Tarla alacak olabilir ya da tarlanızı sürmek için makine donanımına ihtiyaç duyabilirsiniz. Tüm bu ihtiyaçlarınızı bankadan alacağınız krediler ile kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Çiftçi kredisi alabilmek için öncelikle ÇKS kaydınızın bulunması gerekmektedir. Daha sonra bu kaydınız ile bankalara gerekli evraklar ile başvuru yapabilirsiniz.

Çiftçilere kredi veren bankaların başında tabi ki devlet bankaları özellikle Ziraat Bankası gelmektedir. Bunun yanı sıra özel bankalarda çiftçilere kredi vermektedir bunların başında da Denizbank gelmektedir. Çiftçilere sağlanan kolaylıkların yanı sıra yüksek limitli kredi kartları da taksitli ödeme imkânı ve vadeli ödeme imkânı sağlamasından dolayı tercih edilmektedir. Ziraat bankasının Başak kart modülü tamamen bu amaç doğrultusunda kullanılmaktadır. Aldığınız bir mazotun parasını 6 ay sonra ödeyebilirsiniz. Bu ve buna benzer birçok özellikli kredi ürününü sizlerde çiftçilere kredi veren bankalar aracılığı ile temin edebilirsiniz.