Çiğ Köfte Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Para kazanma konusu büyük bir kitleye hitap ettiği için geniş düşünmeniz gerekiyor. Para kazandıran işler arasında çiğ köfte dükkanı açarak para kazanabilir ve mevcut iş kolu üzerinde ilerleme kat etmek mümkündür. Tabi her çiğ köfte bayisi çok iş yapacak diye bir kaide yoktur. Sizler için paranın kaynağı kesinlikle müşteri yani müşterinin o çiğ köfteyi yedikten sonra bir kez daha gelmesini sağlayacak lezzeti sunmanız gerekiyor.

Çiğ Köfte İşinde Para Var Mı?

Hızlıca evet diyebiliriz zira çiğ köfte malzemeleri öyle şaşalı fiyatlara satılmıyor. Yani içindekiler kısmı önemli sizler için. Çiğköfte işinde para varmı, sorusunun en güzel yanıtını şu şekilde verebiliriz. 5 kg. çiğköfteden, XXX tutarında rakamlar kazanabilirsiniz. Gidecek olan masraf ise sadece XX tutarının belki de 10 da 5 idir.

Genelde insan trafiğinin yüksek olduğu ve çarşı merkezlerde gördüğümüz çiğköfte dükkanları iş potansiyeli bakımından oldukça yüksektir. Ancak bu konuda iş fikri sahibi olmak isteyenler bu işte ne gibi risklerin olduğunu ve getirilerin ne kadar olacağını da merak etmektedir.

Çiğ Köfte Bayisi Ne Kadar Kazanır?

Araştırmalarımıza göre her bayilik kar marjı değişken olup, asıl önemli nokta ayrıntılarda saklıdır. Yani bir çiğ köfte bayiliğini almak istediğinizde görsel ve reklamlar dahil en az 8 bin liranızı yatırmanız gerekiyor. Gelen malzemeler ana firmaya ait olduğundan firmanın ne şartlarda size kar marjı bıraktığı anlaştığınız o firma ile sizler arasında kalacaktır.

Firmalar yerine kendi işini yani kendi çiğ köfte bayiliğini kurmanız dahilinde kar marjınız daha fazla olacaktır. Zira bir yere hesap vermeden ve kesinti olmadan el ele baş başa kalırsınız.

Araştırmalarıma göre bir çiğ köfte dürümü ortalama 3 Liradan satılmaktadır. Kar marjını hesapladığımızda bunun 2 lirası resmen kar olup, bayilikler aracılığı ile katıldığınızda bu oran dürüm başına 1 liraya gerilemektedir.

Çiğ Köftecide Ne Satılır?

Bu dükkanı açmak hem kolay hem de az sermaye istediğinden dolayı önemli kısma odaklanmanız gerekiyor. Yani çiğ köfte dükkanını nerede açacağınızı önceden hesaplamanız gerekiyor. Çok işlek yerde iş potansiyeli yüksek olabilir ancak kira giderlerini iyi hesaplayınız. Ancak çok işlek yer yerine o işlek yerin ara sokakları da daha karlı olabilir.

Çiğ köfte dükkanında genelde çiğ köfte dışında ayran, şalgam çeşitleri ve sos paketleri satılabilir. Bunun yanında meşrubat olarak soğuk içeceklere önem vermeniz gerekiyor. Yani bir kola dolabını muhakkak bulundurun dükkanda.