Dolar 4 TL Olur Mu, Yatırım Yapılır Mı?

Ülkemizin hali perişan halen dolardan para kazanacağım diyenler var ise dolar 4 TL olur mu sorusuna en güzel yanıtımız olacaktır arkadaşım !

Dolar 4 TL Olur Mu ?

Evet dolar 4 TL olacak gibi zira şu günlerde doların kur değeri 3.72 TL inanır mısınız bilmem ama ben 3.15 TL lerden artık çıkmaz diyordum taki başkanlık sistemi devreye girene dek !

Ülkemizde AKP’ye hala anlam veremeden destek verenler sağa sola gidip bir göz gezdirsinler (Bu arada bende AKP ye oy veriyordum) fiyatlara baksınlar sadece dolarımı bozdurayım da bana kar kalsın diyenlerdenseniz arkadaşım, büyük bir hata yapıyorsun. Neden diyeceksin dolar ne kadar yükselir ise senin dışarıdan alacağım gıdası olsun eğitimi olsun aklına gelebilecek her şeyi zamlı alırsın.

Ocak 2017’den sonra yapılan zamlara bakalım !

Çay, yumurta, un, şeker, dolar ile gelen gıdalar, dolar ile satın alınan ürünler iç pazarda hepsi de %50 nin üzerinde arttı. Una yapılan zamdan sonra ekmek fiyatları yeniden zamlanacak. Yol ücretleri, motor vergileri, köprü ücretleri ve daha aklıma gelmeyen her 100 kalemden 93 adetine zam yapıldı ve yapılıyor.

Kahvaltılarda ne yiyeceksin arkadaşım? Ben kuru ekmek ve çay ile karnımı doyuracağım ve dolar artsın kar elde edeyim diyorsan sen bu memleketin evladı değilsin arkadaşım ! Ben dahi ülkenin artık geri dönülemez duruma geçtiğini görüyor ve düşünüyorsam varsın dolarım, dövizim ve altınım olmasın.

Borsa şuanda düşme eğilimine giriyor ! Doların hızla artması sizleri yanıltmasın zira dolar ile borsa ters orantılıdır. Bist 100 de bulunan 90 üzeri şirket dışarıya dolar kuru üzerinden borçludur. 1 yerine 1,5 kat daha fazla borçlu olan hisseler yükselmez ve düşmeye mecburdur !

Doların beklentisi ne olur diyenler dolar yükselir, yükselecektir ancak kalkıp da halen dolara yatırım yapacaklar bence öncelikle ülkenin durumuna baksın yorumunu yapacağım. Başkanlık sistemi geldiği takdirde ne yazık ki çevrelerde konuşulanlar olursa durum daha da vahim olacaktır.