En Uygun En Düşük Faizli Krediyi Veren Bankalar 2017

Bireyler banka kredilerine başvurma öncesinde bankanın mevcut kredi faiz oranlarına ve vade seçeneklerine karşın kendine uygun olup olmadığına bakmaktadır. Bu durum aslında tüm tüketici kredilerinde yapılması gereken ilk işlemlerden biri olmalıdır. Zira en düşük faizli krediyi veren banka yerine gidip yüksek faizli bir bankadan kredi çekmek pekte akıllı bir seçim olmayacaktır.

En Uygun İhtiyaç Kredisi 2017

Kredi alırken tüketicinin dikkat etmesi gereken unsurlardan bir tanesi faiz oranıdır. Faiz oranı krediyi bankaya geri öderken ana paraya eklenen miktardır. En düşük faizli krediyi veren bankalar;

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

Son dönemlerde yapmış olduğu faiz indirimleri ile kendisinden söz ettiren ve en çok tercih edilen bankalar arasında yer alan İş Bankası, 20.000 TL bir kredi için 24 ay, 36 ay veya 48 ay vade imkanlarında %1.20 faiz oranıyla bankalar arasında en iyi teklifi sunanlar arasında yer alıyor. Aynı zamanda İş Bankası, bu kredi seçeneği için müşterilerinden yalnızca 100 TL civarı masraf alıyor.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

Sunmuş olduğu kredilerin aylık maliyeti %1,67 tutarında belirleniyor. Garanti Bankası da kredi masraflarını 100 TL civarında uygun bir meblağa da tutuyor. İhtiyaç kredisi tekliflerinde 48 aylık bir vade için banka, %1.37 tutarında bir faiz uyguluyor.

TEB İhtiyaç Kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası, cepte TEB seçeneği ile müşterilerine çeşitli fırsatlar sunuyor. Kredi teklifleri için dosya masrafı almıyor 48 ay vadeli bir kredi için %1.25 faiz oranı sunuyor, %1.50 maliyetle müşterilerine sunuyor.

Enpara.com İhtiyaç Kredisi

Bu kredi seçeneğinde sigorta zorunluluğu bulunmuyor. Ayrıca şubeye gitme zahmetinde bulunmadan internet bankacılığı ile enpara.com sitesini ziyaret ederek kredi başvurusunda bulunuluyor. Masrafsız olan ihtiyaç kredisinde faiz oranı %1.35 olarak, %1.58 maliyetle müşterilere sunuluyor. Enpara 48 aya varan vade seçenekleri de daima sabit tutuyor. Sağladığı imkanlar ve şubeye gitme zorunluluğunun bulunmamasından dolayı müşteriler arasında en çok tercih edilen bankalarda yer alıyor.

ING Bank İhtiyaç Kredisi

Dosya masrafları 100 TL tutuyor. ING Bank tüm vadelerde, ortalama olarak 20.000 TL tutarında bir kredi için %1.49 oranında faiz sunuyor. Maliyet oranı ise 48 aylık için %1.81 olarak biliniyor.

Burgan Bank İhtiyaç Kredisi

Nakit ihtiyaçlar için diğer bankalarla karşılaştığında daha iyi seçenekler sunan Burgan Bank, bir diğer tercih edilen bankalar arasında yer alıyor. 20.000 TL tutarında bir kredi için 48 aya varan vade imkanları sunuyor ve faiz oranını sabit %1.24 oranında tutuyor.