Evde Bakım Maaşı Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir ?

Evde bakım maaşı diğer adı ile evde bakım parası almak için başvuru şartlarının yerine getirilmesi talep edilir. Evde bakım maaşı alma şartları nelerdir ? Bu yazımızda akıllara takılan sorularınıza yanıt bulacağız. Söz konusu aklınıza takılan sorulara buradan öğrenebilirsiniz.

Evde bakım maaşı almak için bakmakta yükümlü olan bireylerin ve şahısın da şartları sağlaması gerekiyor. Bu şartları incelemek istediğinizde engel oranının ilk etapta %40 ve üzeri olmasına bakılmaktadır. Sonrasında gerekli evrakları hazırlayarak ; sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına gidiyorsunuz. Orada TC numaranız dahilinde işlem yapılacak olup, kuruldan geçen onaydan sonra maaşlarınızı Ziraat katılım bankası ve PTT şubelerinden alabilirsiniz.

Evde bakım maaşı kimlere bağlanır hakkında akıllara gelebilecek bir çok sorunun yanıtını da yine buradan öğrenmek mümkün.

Evde bakım maaşı ne zaman yatacak sorularına ise şu şekilde yanıt verebiliriz ;

  • Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her dönemin 5 inci günü.
  • Dоğum tarihinin sоn rakamı 1 – 6 оlan kişilere her dönemin 6 ıncı günü.
  • Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her dönemin 7 inci günü.
  • Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her dönemin 8 inсi günü.
  • Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her dönemin 9 uncu günü. Ödeme yapılmaktadır.

Söz konusu bunu almanız için evde bakım maaşı alma şartları sağlamanız yeterlidir. Yine bizler sizler için tüm çalışmalara hızlıca yanıt bulabilecek ve akıllara takılan sorulara yanıt vereceğiz.