Evde Bakım Maaşı Şubat 2017 Ödemeleri Ne Zaman?

Şubat 2017 evde bakıcı hizmetleri ile görev alan bireylere verilen evde bakım maaşı, ne zaman ödeneceği konusunda bilgi vermek istedik. Maaşlar 2017 şubat ayında zamlı verilecek olup, ilgili tutar 960,58 Lira olarak kayıtlara geçmiştir.

Şubat 2017 Evde Bakım Maaşları Ne Zaman Ödenecek?

PTT ve Ziraat Katılım bankası aracılığı ile verilen maaşların ne zaman ödeneceği merak konusu oldu. Zira ülkemizde bu maaşı alanların sayısı 520 bin kişinin üzerinde. Yakınlarına bakmak için görevlendirilen şahıslar için ayrılan ödeneklerden biri olan bakım parası, her ay düzenli olarak bireylerin hesaplarına yatırılmaktadır. Bu nedenle bir çok kişi ve hane halkı maaşlarının ne zaman alacağı veya hangi tarihlerde yatırılacağı günü ne yazık ki tam olarak bilmemektedir.

Evdebakimmaasi.net (Maaşlar hakkında güncel bilgiler sunar) , aracılığı ile yapılan temaslarda bu ay ki evde bakım maaşlarını alacak olan bireylerin, zamlı olarak tutarları alacağı ve ilgili departmanlardan alınan son bilgilere göre bu maaşların da 13 şubat ile 20 şubat arasında ödenmeye başlanıp bitirilecek.

Evde Bakım Maaşları Yattı Mı Şubat 2017

Şubat 2017 tarihi itibari ile şuan için hiçbir ilin bakım paraları yatmamıştır. Gelen bilgilere göre ödeme tarihlerinin 13 ile 20 şubat 2017 tarihlerinde yapılacağı belirtildi.

Gelen son bilgiler neticesinde maaşı yatan illerin hangi iller olduğu konusunu da ilerleyen günlerde sitemiz aracılığı ile belirteceğiz. Evde bakım parası alanlar genelde yakın akrabalarına bakmakla yükümlüdür. Bakıma muhtaç olan bireylerin ihtiyaçlarını karşılanması amacı ile tutulan bu bireyler, hizmet bedeli olarak maaş tutarı almaktadır.

Evde Bakım Maaşını alma Şartları 2017

1- Engelliler için sağlık kurulu raporu(Ağır Engellidir veya  Bakıma muhtaçtır-EVET- ibareli)

2- İkametgah ilmühaberi ( tüm hane halkı)

3-Vukuatlı nüfus kayıt örneği

4-Maaş bordrosu

5- 2 adet vesikalık fotoğraf (Engelli kişinin )

6- Varsa son mezun olduğu okulun diploması

7- Nüfus cüzdan fotokopisi( tüm hane halkı)

8- 18 yaş üstü bilinci yerinde olmayanlar için vasi kararı alınacak.

9- Kendisinin ve ailesinin sosyal güvenlik kurumlarına tabi olup olmadığına dair belgeler(SSK,BAĞ-KUR,EMEKLİ SANDIĞINDAN)

10- Gelir durumuna ilişkin beyan ve belgeler(TAPU VERGİ DAİRESİ)