Evden Dikiş Nakış Yaparak Para Kazanma Yöntemi

Eve ek iş veren firmaların üzerinde durdukları bir iş kolu olan dikiş nakış işleri getiri anlamında oldukça iyi sayılan bir ek iş türüdür. Genelde evde butik açarak, para kazanma yöntemleri arasında birçok iş türü gibi buda oldukça iyi sayılan bayanların kullandığı bir yöntemdir. En basit örneği perde veya elbise dikimi olarak söylenebilir.

Evde Butik Olarak Yapılabilecek İş Fikirleri

Birçok kişi boş vakitlerini evde ek iş ile uğraşarak ek gelir sağlamayı arzu ediyor. Özellikle de öğrencilerin ve ev hanımlarının düzenli bir işte çalışma imkanı olmadığı durumlarda ya da ek gelir elde etmek istediği durumlarda evde butik olarak yapılabilecek iş fikirleri hayat kurtarıcı olabiliyor. Peki, nedir bu iş fikirleri?

Kurabiye Yapmak

Kurabiye pişirmenin bir iş haline dönüşmesi ilk bakışta biraz gülünç gelebilir. Ancak tam da para kazanmanın yolunu gösterebilecek bir iş fikri niteliğinde. Özel kurabiye kalıpları ve şeker hamuru ile birkaç adımda biraz da pratik ile birbirinden güzel ve iştah açıcı kurabiyeler tasarlayabilirsiniz. Böylece kişiye özel doğum günü, sevgililer günü, düğün, mevlit ve kutlamalarda sipariş üzerine tasarladığınız kurabiyeler sayesinde para kazanabilirsiniz.

Sabun Yapımı

Kişiye özel sabun yapımı da evde butik olarak yapılabilecek iş fikirleri arasında oldukça rağbet görüyor. Bu iş için gerekli olan malzemeler ise, sabun tozu, sabun kalıpları ve karıştırıcılar. Bu malzemeleri kullanarak birkaç kez pratik yaptıktan sonra kişiye özel sabunlarınızı tıpkı kurabiyeler gibi satışa sunabilirsiniz. Böylece ek gelir elde edersiniz.

Çocuk Bakıcılığı

Kulağa biraz imkansız gibi gelse de üniversite öğrencileri ve emekliler tarafından yapılabilecek en iyi işler arasında çocuk bakıcılığı geliyor. Çalışan ebeveynler, birkaç saatliğine ya da haftanın belirli günleri çocuklarına bakıcılık yapabilecek insanlar ararlar. Bu iş için uygunum diyorsanız öncelikle aile ile görüşmelisiniz.

Bunların yanında önemli bir gelir kaynağı da evde montaj işidir. Yani gömlek, etek ve çeyizlik ürünleri gibi parçaları dikerek montaj yapmanız dahilinde para kazanabilirsiniz. Hazırlanan ürünleri genelde butiklerde ve tezgahlarda pazarcılara pazarlayabilirsiniz.