Findeks Notu Kötü Olanlara Kredi Veren Bankalar 2017

Findeks kredi notu değerinin ortalamanın üzerinde olması demek, sizlerin kredi onayı almanız demektir. 2017 yılında findeks notu kötü olanlara kredi veren bankaların hangileri olduklarına buradan ulaşabilirsiniz.

Olumsuz sicil kaydı olan kişilere bankaların kredi verip vermediğini belirtmek gerekir. Sicili bozuk olan, kredi notu düşük olan ve kara listede olan kişilere kredi imkanı sunan pek çok banka mevcuttur aslında. Kredi notu kötü olanlara kredi veren bankalar arasında adını sürekli duyduğumuz popüler bankalar dahi yer almaktadır. Ancak bunun öncesinde eğer olumsuz sicil kaydınız varsa ya da kara listede yer alıyorsanız eğer bu konuya açıklık getirmeniz gerekir.

Kara listede önceki süreçlerde kullandığı kredi kartlar ya da krediler sebebiyle birden fazla borç ödemesi yapmayan, aylık gelir ödemesi gerekli olan taksit tutarlarını geçen, herhangi gelir belgesine sahip olmayan, icralık duruma gelen ya da bu gibi durumlara maruz kalan kişilerin kara listede olduğunu söylemek mümkündür. Ancak kişilerin borçlarını ödemesi halinde 5 sene içinde bu listeden silineceğini de ifade etmek gerekir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Aslında bu sorunun kesinlikle net bir yanıtı bulunmamaktadır. Bu soruların yanıtı her bankanın talebi doğrultusunda değişiklik gösterecektir. Sizler de kendi bankanızla direkt olarak görüşme sağlayarak bu konuda profesyonel ve bilinçli bir destek elde edebilirsiniz. Aslında işe direkt olarak bankalarla iletişim kurarak başlamak en doğrusudur. Zira bu alanda uzman olan profesörlerin ifadeleri de bu doğrultudadır.

Hangi Bankadan Düşük Kredi Notuyla Kredi Alınır?

Sicili bozuk olan ya da kredi notu düşük olan bireyler, birkaç detay doğrultusunda kredilerini alabilirsiniz. Bankalar tarafınca kredi işlemleri sürdürüldüğü sırada daha önceden kredi kartı ya da kredi kullanmamış olmasından dolayı kişi hakkında iyi ya da kötü sonuç elde edilemeyen riskli grup içerisinde olmamak en iyisidir. Zira bu riskli grup, bankalar tarafınca olumsuz karşılanmaktadır. Bu nedenle kredi notunuzu yükseltseniz dahi kredi almanız zor ve hatta imkansız olabilir.