Garanti Bankası Kredi Borcumu Yapılandırmak 2017

Borç yapılandırma kredisi 2017 yılı dahilinde tüm bankalarda geçerlidir. Garanti bankası kredi borcunu yapılandırmak isteyenler şartları yerine getirdikten sizlerde çektiğiniz kredi tutarı üzerinden daha az bir tutar ödeyebilir ve sıkıntılarınızı giderebilirsiniz.

Garanti bankası borç yapılandırma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ; yapılandırma öncesi ile sonrası faiz oranları arasındaki farkın fazla olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle ev kredisi yapılandırmalarına kesinlikle aldanmayınız. Zira ev kredisi yapılandırma işlemlerine girdiğinizde çekmiş olduğunuz faiz oranının, altına düşmesi yapılandırma ile mümkün değildir. Yapılandırma işlemlerinde tek kazançlı taraf ihtiyaç kredisi olmaktadır. Zira bildiğiniz gibi ihtiyaç kredilerinde faiz oranları yüksekten açılıyor, faiz oranı ne kadar düşerse sizler için oldukça karlı ve iyi olacaktır.

Garanti bankası kredi yapılandırılması nasıl yapılır?

Bunu anlatmak için sizlere basit bir örnek verebilirim. Zira bu örneğimiz ev kredisi için olup detayları sizler ile paylaşmak istersek ;

Garanti bankasından ev kredisi almak için başvuruyorsunuz ve o günkü faiz oranımız %0.92 olsun. Ev kredisi başvurusu yapıyorsunuz ve taksit ödemelerine geçiyorsunuz. Aradan 5/6 ay geçtikten sonra reklamlarda veya TV’de banka faiz oranlarının yeniden düştüğünü görüyorsunuz. Hemen telefona sarılıp, garanti bankası müşteri hizmetlerini arayarak (444 0 333) ev kredisi yeni faiz oranlarını öğrenmek istiyorsunuz ve bingo faiz oranımız %0.82 ye düşmüş. Hemen bankanın şubesine gidip, sizlere krediyi veren bayan veya bey ile konuşmaya başlıyorsunuz. Kredi faiz oranlarının düştüğünü ve yapılandırmak istediğinizi (güya kara geçeceksiniz !!!!) belirtiyorsunuz.

DİKKAT !!!! İşte asıl ve can alıcı nokta geliyor zira görevli personel kredinizi (ev kredisi) yapılandırmak istediğinizde faiz oranının %0,82 olarak kayda alınmayacağını ve üst seviyeden yani %1,15 den alınacağını belirtir. Halbuki, siz ev kredisini %0,92 den çekmiştiniz ve yapılandırmaya sokarsanız, üstüne cebinizden çok fazla para çıkacak ????

İşte yapılandırma gerçeği budur arkadaşlar. Ek olarak yine yapılandırma işlemini yapmak isterseniz öncelik şubeye uğramanız ve yeni bir ödeme planı çıkarmanız şarttır. Buna ek olarak ilk kredide alınan masrafların, aynı tutarları yeniden sizlerden tahsil edilecektir.