Gençlere Faizsiz 100.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kefilsiz ve geri ödemesiz bir kredi arıyorsanız, gençlere faizsiz 100 bin TL kredi haberini duymanız gerekiyor. Hem faizsiz hem de geri ödemesiz olması hemen herkesin bu krediye başvurması gerektiğini ortaya çıkarmıştır. Haklılar da zira banka kredilerinde faizsiz olan bir kredi yoktur. Buna ek olarak kefilsiz kredi veren bankaların sayısı da oldukça azdır. Durum böyle olunca bu gibi girişimci kredileri oldukça fazla rağbet görmektedir.

Faizsiz 100.000 TL Kredi

Devletimiz işsiz kalanlara veya iş sahibi olmak isteyen bireylere özellikle gençlere maddi açıdan bir çok imkan sunmaktadır. Bunlardan biri de gençlere sunulan hibe kredileridir. Bu hibe kredileri ; 20 bin TL, 35 bin TL ve 100 bin TL şeklinde sıralanmıştır.

Bunlardan en çok rağbet göreni şüphesiz ki, gençlere faizsiz 100,000 TL kredi imkanı olmuştur. Genci yaşlısı hemen herkes bu krediye başvurmak ve bir an önce o parayı almak istemektedir. Ancak o parayı yani hibeyi almak sanıldığı kadar kolay değildir. Her 100 kişiden sadece 1 kişi o hibeyi almaktadır. Bunun amacı gençlerin geliştirmesi ve yeni bir iş kurmaları içindir. Bu arada parayı aldıktan sonra iş kurmayacaklar yanılmasınlar zira denetimler var eğer ki o parayı yerseniz ve aldığınız bir ürün yok ise hakkınızda yasal işlem başlatılır.

Faizsiz hibe kredilerini devlet ile beraber yürüten kurum kosgeb olarak adlandırılan girişimci kursudur. Bu kursa katılmadan bu parayı almıyorsunuz. Her ilde kosgeb kursunun olduğunu belirtelim. Önceliğiniz buraya bir proje ile katılacaksınız yani üretici rolü ile ne yapmak istediğinizi belirten bir dosya ile yazıp başvurunuz yapılır. Girişimci adaylardan her birinin dosyaları tek tek incelenir. Hedefler ve bütçeler doğrultusunda kişilerin projelerine bakılarak karar verilir. Eğer ki projeniz üretim şeklinde ve yeniliğe açık bir düşünce ise projeniz onaylanır ve kursa başlarsınız. Ortalama 2 hafta içinde kursunuz biter. Başarılı olanlara devlet ilk aşamada ücretin belli kısmını verir. Ancak sizlere elden vermez bankalar aracılığı ile yani Halk bankası vasıtası ile girişimcilere kredileri veriliyor.

Kosgeb Kursları Ne Zaman Başlar?

Kosgeb kursları her il ve ilçede halk eğitim merkezleri tarafından belirlenir. Kursların açılma tarihleri için ilgili birimlere giderek sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Eğitimler KOSGEB tarafından gerçekleştirilir.

-Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

-Yeni Girişimci Desteği

-İŞGEM Desteği

-İş Planı Ödülü dört farklı alanı kapsamaktadır.

Genç girişimci destek projesinden faydalanmak isteyen adayların azami 70 saatlik eğitim ve atölye çalışması olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde başarı göstermesi gerekir. Eğitimin 24 saati atölye çalışmasından oluşur. Girişimcilik kursuna katılan gençlerden ücret alınmaz. Bu eğitimde girişimci adaylarına girişimcilik ve iş planı hazırlama eğitimi verilir.

Bilgilendirme için yazalım zira kosgeb tarafından sağlanan bu krediden sadece 30 bin TL’si geri ödemesizdir. Bunun amacı iş yerine alınacak ürünlerin karşılanması içindir. Geri kalan 70 bin TL geri ödemeli kredidir. Sizlere sağlanan bu kredi ile iş yerinize ürünleri alıp, uygun vade süreleri ile taksit bazında geri ödersiniz.

Harcamaların tamamı değil belli bir oranı girişimciye ödenir. Örneğin 10.000 TL’nin %60’ını yani 6.000 TL’sini alabilecektir.