Hafta Sonu Yapabileceğim Ek İşler Neler?

Eve ek iş konusunda özellikle part time olarak hafta sonları önemli bir yere sahiptir. Hafta sonu yapılacak ek işler arasında bir çok iş türü bulunur. Birçok kesim hafta içi çalıştıkları için hafta sonunda da evlerine ek getiri girmelerini istemekte. Hali ile cumartesi ve pazar günü acaba ne yaparsam para kazanabilirim diye düşünebilir.

Pek çok çalışan için aylık maaşları ev ihtiyaçlarına dahi yetmediği için ek iş arayışında olurlar. Genelde hafta sonları tatil günleri veya boş vakitleri olanlar için ek iş yapma imkanı da doğmaktadır. Hafta sonu yapılacak ek işler arasında ilan, broşür, dergi dağıtımları işleri vardır. Hafta sonunda öğrenciyseniz de bu işleri yapabilirsiniz. Bulunduğunuz yerdeki açık ilanlarda dağıtım için eleman arayanların afişleri asılıdır veya internette ilanları vardır.

Cumartesi ve Pazar Gününün Yoğunluğundan Faydalanın

Bir başka ek iş fırsatı da organizasyon firmaları veya restoranlardan geçmektedir. Hafta sonunda verilen davetler veya düğünlerde garsonluk, komi veya organizasyonlarda mutlaka bir elemana ihtiyaç olur. Organizasyon firmalarında mutlaka yapılabilecek bir ek iş imkanı vardır bunu sakın göz ardı etmeyin. Ayrıca hafta sonunda yoğun olan kafe ve restoranlarda part time şekilde elemanlar ararlarken bölgenizdeki ilanları takip ederek hafta sonu yoğunluğunu fırsata dönüştürebilirsiniz. Böylelikle bir ayda 300-400 TL civarında bir ek gelir elde edebilirsiniz.

Hafta sonu yapılacak ek işler arasından ütü yapmak işi yeniden doğmaktadır. Ütü yapmaya vakitleri olmayan veya sevmeyenler için dışarıda ütü yaptırmak bir çözüm olmaktadır. Terziden veya çevredeki komşulardan bu tür bir işi alarak parayla onların yerine siz yapabilirsiniz. Ütüleyeceğiniz parça başına bir para alırsınız. Ayrıca eğer gücünüze güveniyorsanız nakliyat şirketlerinde hamallık yapmanız da hafta sonu için uygun bir ek iş fırsatı olacaktır. Özellikle de yaz aylarında bu tür işler daha çok olmaktadır.

Bunların yanında hafta sonları kahvehaneye gitmek yerine bir sıva işi veya badana işi de yapabilirsiniz. Ek olarak gündelik olarak bir işte de çalışabilirsiniz. Özellikle hafta sonları hemen herkes hamal dediğimiz işlerde çalışabilir ve cebine en az 150 lira bırakabiliyor.