Hangi Bankalar 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veriyor?

2017 yılına girdiğimizde bankalar artık tüketicilere 48 aya varan vadeler ile uygun faiz oranları dahilinde ihtiyaç kredisi verebileceklerini belirttiler. Yapılan araştırmalara göre bu bankaların 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvurularını alabileceklerinin de altını çizelim.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Tüketicilerin ihtiyaç kredisi dendiğinde ilk akıllarına gelen vade oranlarıdır. Günümüzde birçok banka tüketicilere verdikleri kredileri farklı vade oranları ile veriyorlar. Bankaların vade oranları birbirine göre farklılıklar gösteriyor.

Bankalar arasındaki sunulan çeşitli kampanyalı kredi imkanları arasındaki temel farklılık ödeme tutarları ve vade oranları olduğu söylenebilir. Bir ihtiyaç kredisindeki en önemli etkenin de vade oranları olduğu bilinmektedir. Çünkü vade oranı ile aylık ödeme tutarı arasında ters bağlantı vardır. Vade oranı ne kadar yüksek ise aylık ödenecek miktarda o kadar düşük olur. Ancak buna bağlı ters oran ile toplam ödenecek olan tutarın faiz oranı da o kadar yüksek olacaktır.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankaların Özellikleri Nelerdir?

48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren başlıca bankalar, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Odeabank, Ziraat Bankası, Finansbank ve Vakıfbank bankalarıdır. Tüketiciler bu adı belirtilen bankalara başvuru yaparak 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi imkanlarından faydalanabilirler.

Bankaların diğer kredi imkanları ile ilgili bilgi sahibi olmak için de bankaların internet adreslerine girerek detaylı bilgiler alınabilir. Aynı zamanda bu yöntem ile birlikte daha önceden kredi talebinde bulunulmuş ise kredi taleplerinin son durumu hakkında bilgi sahibi olunabilir. Aynı zamanda bankaların en yakın şubelerine giderek bankaların ihtiyaç ve diğer kredi imkanları hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Artık bankaların telefon bankacılığı oldukça gelişmiştir. Tüketiciler bankaların tüketici bankacılığı hizmetini kullanarak ihtiyaç kredisi ön talebinde bulunabilirler. Ön talepler telefon bankacılığı aracılığı ile alınarak daha sonraki süreçte tüketiciler telefon ile aranarak banka şubelerine davet edilirler. Banka şubelerine gidilmesi ile birlikte ön kredi başvurusu için yapılan müracaat resmi başvuruya dönüştürülür ve tüketicilerin gelirlerine göre kredi talepleri onaylanır.