Hangi Faturalı Hatlara Kredi Verilir?

Bankalardan ziyade faturalı hat kullanan bireylere de artık kredi başvurusu onayı verilmektedir. Bir çok kişi ise faturalı hatların hangisine kredi verileceğini bilmemekte ! İşte bugün sizlere faturalı hat kullananların rahatlıkla kredi alabilecekleri yöntemleri paylaşacağız.

Faturalı Hatlara Kredi Çıkar Mı?

2017 faturalı hat sahibinin faturasına yansıyacak şekilde yeni bir cep telefonu satmak ve satılan cep telefonu hiç kullanılmadan satıcı tarafından düşük fiyata alınıp,  alınan parayı hat sahibine teslim etmektir. Diyelim ki faturalı hat sahibisiniz ve cep telefon bayisi sizin operatörünüzün anlaşmalı olduğu kampanyadan sizi yararlandırıyor ve size 5.000 TL’lik yeni bir cep telefonu satıyor.

Satılan telefonu da hat sahibi rahat ödesin diye her ay sabit faturanızın üzerine bir de yeni telefonun taksitini ekliyor. 5.000 TL’ye alınan cep telefonu bayi, hat sahibinden 4.300 TL’ye hemen oracıkta satın alıyor ve hat sahibine 4.300 TL veriyor. Kalan 700 TL’de bayiinin karı. Alan razı veren razı sistemine dayalı yeni bir kredi türü. Diyeceksiniz ki bu yol yasal mı? Her ne kadar masum bir alışveriş gibi görünse de sonuçta bir vergi kaçırma olduğu için illegal bir satış diyebiliriz. Gelelim diğer şartlarına. Öncelikle faturalı hat sahibi olacaksınız ve fatura ödemelerinizi düzenli yapmış olmanız gerekmektedir.

Yasal kredilerde ki referans nasıl Findeks kredi notu ise burada da faturaların düzenli ödenmiş olmasına dikkat edilmektedir. Yine hattınızda yasal takip olmaması gerekmektedir. Ayrıca en az 6 aylık fatura kullanıcısı olmanızda aranan diğer şartlardır.

Satın alınan telefonun fiyatı ne kadar yüksek olursa, bayinin size vereceği para veya kredi de o kadar yüksek olacaktır. Bu tür kredi almak isteyenlerin internete arama yapmasını ve telefon satışı yapan bayileri dolaşmasını öneririz . Yine size önerimiz eğer telefon operatörleri size telefon veriyor ise aracı kullanmayın alın bir telefon ondan sonra ikinci el alıp satan bayiler dolaşın ve en iyi fiyatı veren telefoncuya kendiniz satın ve aracıya para vermemiş olursunuz.