ING Bank Kredi Notuna Göre Faiz Oranları

ING Bank kredi almak isteyen kişilere kredi verirken kredi faizini kişilerin kredi notuna göre belirlemektedir. Kredi notuna göre faiz oranlarını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

ING Bank kredi almak isteyen müşterilerin başvurularını her bankanın yaptığı gibi kredi notlarına göre değerlendirmektedir. Ancak diğer bankalardan farklı olarak müşterilerin alacakları krediye uygulanacak faizi müşterinin kredi notuna göre belirlemektedir. Yani kredinize yansıtılacak faiz kredi notunuz düşükse yüksek olmakta, kredi notunuz yüksekse düşük olmaktadır.

ING Bank İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Eğer ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız ve gereksinimlerinizi karşılamak için ING Bank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmayı düşünüyorsanız kredi notunuza çok önem vermeniz gerekmektedir. Çünkü Kredi notunuz 1600 ise ve 1600’ün altında ise düşük faizli ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanmanız mümkün olmamaktadır.

ING Bank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu Findeks platformuna girerek sorgulamalı ve buna göre kredi notunuzu dikkate almalısınız. Kredi notunuz 1600’ün altında ise birkaç ay daha bekleyerek kredi notunuzu yükseltebilir ve kredi notunuz gerekli seviyeye geldikten sonra kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer ihtiyaç kredisi almaya hemen gereksiniminiz varsa ve nakit ihtiyacınızı çabucak karşılamak istiyorsanız başka bankaların ihtiyaç kredisi ürünlerine göz atabilirsiniz.

Aşağıda kredi notunuza göre aldığınız krediye uygulanacak faiz oranları yer almaktadır. Bu bilgilere bakarak kredinizi hangi faiz oranıyla alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

  • Kredi notunuz 1850 ve üzerinde ise ING Bank‘tan ihtiyaç kredinizi yüzde 1,09 faiz oranıyla alabilirsiniz.
  • Kredi notunuz 1800 – 1849 arasında ise ING Bank‘tan ihtiyaç kredinizi yüzde 1,19 faiz oranıyla alabilirsiniz.
  • Kredi notunuz 1750  – 1799 arasında ise ING Bank‘tan ihtiyaç kredinizi yüzde 1,29 faiz oranıyla alabilirsiniz.
  • Kredi notunuz 1700 – 1749 arasında ise ING Bank‘tan ihtiyaç kredinizi yüzde 1,39 faiz oranıyla alabilirsiniz.
  • Kredi notunuz 1600  – 1699 arasında ise ING Bank‘tan ihtiyaç kredinizi yüzde 1,49 faiz oranıyla alabilirsiniz.

ING Bank gibi diğer bankalar da alınan kredilere uygulayacakları faiz oranlarını kredi notuna göre belirlemeye başlamışlardır. Kredinizi düşük faizle alabilmeniz için kredi notunuza çok önem vermeli ve sürekli yüksek tutmaya çalışmalısınız.