İpotekli Kredi Veren Bankalar Hangileri 2017

Kredi başvurusu onaylanmayan bireylerden, bankalar ipotek karşılığında istedikleri tutarları verebiliyor. 2017 yılı kredi veren bankalar arasında ; gelirine göre, ihtiyaçlarına göre ve parasına göre kredi verenlerin sayısı oldukça fazladır.

İpotekli Kredi Başvuruları 2017

Kredi başvurularında bankaların kişilere yönelik sunduğu birden çok başvuru şekli vardır. Bunlardan birisi de ipotekli kredi başvuruları. İpotekli ihtiyaç kredisi yapan birisi esasen, bankalar tarafından risk grubunda olan kişiler olarak değerlendirilir. Zira ipotek demek, bankanın kendisini teminat altına almasından kaynaklanır.

Bankaların kimi nedenlerden dolayı kişilerin kredi vadelerini geri ödeme konusunda sorun yaşatacağını düşünebilir. Bu durumdaki kişilerin başvurularını da olumsuz olarak değerlendirir. Ancak bu durumda kalan kişiler ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak kredi çekebilir.

İpotekli Kredi Nasıl Alınır?

İpotekli ihtiyaç kredilerini ülkemizde hizmet veren tüm bankalardan alabilirsiniz. Bir kişinin ipotekli kredi başvurusu yapmasının esas olarak iki farklı nedeni vardır. Bunlardan birincisi, kişinin kredi notunun düşük olmasıdır. Kredi notu düşük olduğu için, bankalar bu kişilere kredi kullandırmaz. Kişiler de üzerine kayıtlı olan bir taşınmazı ipotek ettirerek bankaya teminat sağlar.

İpotekli kredi çekilmesinin ikinci nedeni ise, gelir durumunu aşan miktarlarda kredi başvurusu yapmaktır. Başvurduğunuz kredinin miktarı gelir durumunuzun çok üzerinde ise, banka başvuruyu yine olumsuz değerlendirir. Ancak bu aşamada yine ipotek gösterilerek kredi çekilebilir.

İpotekli ihtiyaç kredileri başvuruları yalnızca şubelerden yapılmaktadır. İnternet üzerinden ya da SMS üzerinden ipotekli başvuru yapılamamaktadır. Kişiler bu aşamada üzerine kayıtlı olan bir mülkün tapusu ile bankaya başvuru yapar.

Bankalar başvuru aşamasında ipotek gösterilen mülkün değerini araştırır ve başvuruların kredi miktarı ile karşılaştırır. Bu noktada şayet ipotek gösterdiğiniz mal, kredi miktarının altında ise başvurunuz yine reddedilebilir. Banka ipotek gösterilen malın her zaman, kredi miktarı ile eşdeğer ya da daha fazla olmasını bekleyecektir.

ipotekli kredi başvurusu

İpotekli kredi başvurularında en dikkat edilmesi gereken nokta, ödenebilecek miktarlarda kredi çekilmesidir. Zira kredinin vadelerinde yaşanacak bir aksaklık durumunda bankalar ipotek gösterilen mala el koymaktadır.