İş Bankası Konut Kredisi Şartları İle Faiz Oranları 2017

Ev sahibi olmak isteyenler, iş bankası konut kredisi faiz oranlarını incelemelerini tavsiye ediyoruz. Zira 2017 banka faizleri, ev kredilerinde oldukça ideal durmakta.

İş bankası ev kredisi faiz oranları 2017

Bankanın şube içinde ev kredisi başvurusunda faiz oranları şuan için %0.92 olduğunu belirtelim. Alınacak olan masraflar arasında ekspertiz ücreti 750 TL, hayat sigortası, DASK adı verilen deprem sigortası ve kredi verme masrafı (Binde 5 oranında) alınacaktır.

İş Bankası, kişilere yönelik avantajlı kredi imkânlarıyla ön plana çıkan bankalar arasında yer almaktadır. Özellikle konut kredilerinde öne çıkan imkânlarla müşterilerine fırsat yaratmaktadır. İş Bankasında şuan için konut kredisi faiz oranlarının %1,15 oranında olduğunu görmekteyiz. Baktığımız zaman İş Bankasından 100 bin TL değerinde bir kredi çekmeniz durumunda, geri ödemeyi yaklaşık olarak 186 bin TL olarak yapmış olacaksınız. Bu özellikteki bir kredinin aylık ödemesi de 1.500 TL civarında olacaktır.

İş Bankası Ev Kredisi Nasıl Alınır?

İş Bankası konut kredilerine direkt olarak şubelerden başvurabileceğiniz gibi, sms üzerinden ya da bireysel internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvurularını internet üzerinden yapan kişilerden başvuru aşamasında belge talep edilmemektedir ancak başvurularını direkt olarak şubeden yapacak olan kişilerden bazı belgeler talep edilmektedir.

Başvuru esnasında öncelikle banka sizlerden nüfus cüzdanınızı isteyecektir. Nüfus cüzdanı yerine pasaport ya da ehliyet de aynı işlevi görecektir. Bunun ardından banka sizlerden bir gelir belgesi talep edecektir. Özellikle konut kredilerinde gelir belgesinin önemi oldukça büyüktür. Konut kredilerinin miktarı genel olarak yüksek olduğu için, gelir durumunuzun da belirli bir seviyenin üzerinde olması beklenir. Daha net bir örnek verilecek olursa, asgari ücretle geçinen bir kişinin konut kredilerinden yararlanma olasılığı yoktur denilebilir. Gelir belgesinin haricinde banka sizlerden satın alınacak konuta ait tapunun fotokopisini isteyecektir.

Bankalar satın alınan konutun tapusunu sizlerden talep ettikten sonra, konutu ipotek etmiş olur. Daha net bir ifadeyle, kredinin borcu bitene kadar evin yasal sahibi banka olmuş olur. Bu süre içerisinde ev için herhangi bir satış işlemi yapılabilmesi mümkün değildir. Borcun geri ödemesi tamamen bittikten sonra ev üzerindeki ipotek kalkar ve evin tek yasal sahibi krediyi çeken kişi olur.