İş Kurma Kredisi Veren Bankalar 2017

Kredi türlerinden biri olan kobi destek paketlerinde genelde iş yeri kurma, iş kurma kredisi şeklinde kredi başvuruları bulunmaktadır. 2017 kredi veren bankalara baktığımızda, kişiler veya şirketler iş kurma adı altında kredi başvurusu yapmış ise genelde kişinin gelir durumuna bakılıyor.

İş kurmak ve bu iş üzerinden büyümek isteyenlere teşvik amaçlı kredi veren bankalar bulunmaktadır. Özellikle devlet destekli krediler son yıllarda oldukça gündeme gelmekte ve gerek KOSGEB gerek diğer devlet bankalarının verdiği teşvik kredileri ile giderek artmaktadır. Peki, iş kurma kredisi veren bankalar hangileridir?  hep birlikte göz atalım.

ZİRAAT BANKASI
Ziraat Bankası her zaman başta çiftçiler olmak üzere birçok kişiye istihdam ve iş olanakları açısından destek olması ile bilinen bir devlet bankasıdır. Özellikle çiftçilere düşük ve teşvik edici kredi vermek için kurulan baka zamanla tüm herkesin kullanımına açılarak iş kurmak isteyen işini büyütmek isteyen herkese kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Ziraat Bankası diğer devlet bankalarında olduğu gibi gündeme gelen ve onaylanan her yeniliği anında uygulamaya koymaktadır. Örneğin; Konut kredi faizlerinin düşürülmesinin ertesi sabahında hemen güncel düşük faiz oranlarını uygulamaya alınmaktadır. Ziraat Bankası KOSGEB aracılığı ile müşterilerine iş kurma kredisi sağlamaktadır. KOSGEB’in yanı sıra işletme kredileri ile de iş kurmak isteyen kişilere kredi verilmektedir.
İŞ BANKASI
İş Bankası’da Ziraat Bankası gibi işletmeler için kredi sağlayan bankalardan bir tanesidir. İş Bankası küçük işletmeci kredisi ile tüm işletmelere düşük faiz oranları ile 36 – 48 aya varan vadeler ile müşterilerine kredi imkânı sağlamaktadır.  Yine aynı şekilde bir diğer kredi ürünü olan Küçük İşletmeler Yatırım Kredisi ile işyeri kurmak ve makine almak isteyen kişiler için ilk 1 yıl ödemesiz ve 5 yıl vadeye kadar kredi imkânı sağlamaktadır. Alacağınız bu krediyi döviz cinsinde de temin edebilirsiniz. Bu şekilde alacağınız makine bedellerini o para biriminde yapabilirsiniz.

Bu iki büyük bankanın yanı sıra diğer devlet bankaları ve özel bankalarda iş kurma kredisi vermektedir.