Kartel Davası Dilekçe Örneği İndir

Bankaların bir birleri ile anlaşmaları sonucu tüketicileri kredi faiz oranları dahilinde kendi lehine aldatmaları sonucu kartel davası ortaya çıkmıştır. Bankalar normal şartlarda birbirleri ile rekabet halinde olmaları gerekiyor ki tüketiciler bu kredi faizlerinden yararlansın. Ancak bu 12 banka 21 Ağustos 2007 ve 22 Eylül 2011 tarihleri arasında kendi aralarında anlaşarak, tüketicileri yanıltma yollarına başvurmuşlardır.

Kartel Faizi Uygulayan Bankalar Hangileri?

Bu bankalar 21 ağustos 2007 ile 22 eylül 2011 arasında Akbank, Denizbank,  Finansbank, HSBC Bank, ING Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, İş  Bankası, Vakıfbank, Yapı  Kredi Bankası ve Ziraat Bankası olarak verilmiştir. Eğer ki sizler bu bankalardan bu tarihlerde kredi veya kredi kartı adı altında bir işlem yapmış iseniz ilgili tutarın 3 katını bankadan dava açarak alabilirsiniz.

Bankalardan 3 kat kartel faizi almanız için dava açmanız şarttır. Sizlere bugün kartel faizi davası dilekçe örneğini vermek istedim. Bu dilekçe ile rahatlıkla bankanın kestiği tutarların 3 katını geri alabilirsiniz.

Kredi kartı ve kredi masrafları belirli bir tutarın altında olup olmaması önemli değildir. Dikkat edilen ise bankaların müşterileri aldatma yoluna giderek, düşük faizli kredi almak isteyenler yüksek faiz ile karşılaşmasını sağlamıştır. Bankalara giderek ilk etapta durumu izah edip konu hakkında bilgi almanızı öneriyoruz. Hemen dava açıp süreyi uzatmak yerine banka ile iletişim kurmanız önerilir. Bize göre ilk başta hakem heyetine gidilmelidir. İlgili dilekçeyi doldurarak, başvurun. Sonrasında banka karşı olarak sizlere iletişim kurup, emsal olan davadan dolayı kararı onayacak ve hesabınıza parayı atacaktır. Ancak bazı bankalar ise tüketici hakem heyeti kararını alsalar dahi geç müdahale edebilirler.

Kartel Davası Dilekçe Örneği İndir