Kartel Faizi İçin Dava Açma

Kartel faizi uygulayan bankalar arasında 12 bankanın adının olmasının ardından birçok tüketici bu bankaları dava açma gereği duyacaktır. Zira çektikleri, kredilerde 3 kat fazla parayı geri alabilirsiniz. Bu yüzden sizlere sunacağımız bu bilgiler vasıtası ile bu 12 banka hakkında tüketici mahkemelerine giderek, hızlıca dava açıp paranızı geri alabilirsiniz.

Kartel Faizi 2017 Bankalarında Zaman Aşımı

Normalde bankalar zaman aşımı olarak bu kredilerde 2 ve 5 yıllık bilgilerin geçersiz kaldıklarını dile getireceklerdir. Sizlerin yapacağı görüşmelerde şube içinde bu bilgiyi vererek sizleri yanılgıya düşürebilir. Ancak avukatlardan aldığımız bilgiler neticesinde bu sürecin kredi çekildikten +10 yıllık bir süreci kapsayacağını açıklamışlardır. Yani kartelin uygulandığı dönem olan 21 Ağustos 2007 tarihinin zaman aşımı 21 Ağustos 2017 olacaktır. Bu yıl içinde başvuruların yapılması gerekiyor. Bireylerin bankalardan almış olduğu kredilerin fazla tutarlarını geri almak için ellerini çabuk tutmaları gerekiyor.

Kredi kartı ve kredi masrafları belirli bir tutarın altında olup olmaması önemli değildir. Dikkat edilen ise bankaların müşterileri aldatma yoluna giderek, düşük faizli kredi almak isteyenler yüksek faiz ile karşılaşmasını sağlamıştır. Bankalara giderek ilk etapta durumu izah edip konu hakkında bilgi almanızı öneriyoruz. Hemen dava açıp süreyi uzatmak yerine banka ile iletişim kurmanız önerilir. Bize göre ilk başta hakem heyetine gidilmelidir. İlgili dilekçeyi doldurarak, başvurun. Sonrasında banka karşı olarak sizlere iletişim kurup, emsal olan davadan dolayı kararı onayacak ve hesabınıza parayı atacaktır. Ancak bazı bankalar ise tüketici hakem heyeti kararını alsalar dahi geç müdahale edebilirler.

Kartel Davası Dilekçe Örneği İndir