Kartel Faizi Uygulayan 12 Banka Hangisi?

Kartel faizini uygulayan 12 bankanın olduğunu belirtelim. Bu 12 banka 21 Ağustos 2007 ve 22 Eylül 2011 tarihleri arasında, kartel faizi uygulamıştır. Haksız bir rekabet ortamı oluşturan 12 banka hakkında, rekabet piyasası kurulunun tespit etmesinin ardından o tarihler arasında şirketler veya bireyler, eğer ki kredi veya kredi kartı gibi ürünleri kullanıp, fazladan para vermişler ise verdikleri fazla tutarın 3 katına kadar bankadan parayı geri alabilir. Bu durumda yapması gereken ilk iş öncelikle ürünü aldığı bankaya karşı dava açmak!

Kartel Faizi Uygulan 12 Banka Hangisi?

Bu bankaların hangileri olduklarına aşağıdaki listeden bakıp öğrenebilirsiniz.

1. Akbank T.A.Ş. (AKBANK),
2. Denizbank A.Ş. (DENİZBANK),
3. Finans Bank A.Ş. (FİNANSBANK),
4. HSBC Bank A.Ş. (HSBC),
5. ING Bank A.Ş.(ING),
6. Türk Ekonomi Bankası A.Ş. (TEB),
7. Türkiye Garanti Bankası A.Ş. (GARANTİ), (Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş.(GÖSAŞ) ve Garanti Konut Finansmanı Danışmanlık A.Ş. (GKFD) )
8. Türkiye Halk Bankası A.Ş. (HALKBANK),
9. Türkiye İş Bankası A.Ş. (İŞ BANKASI),
10. Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. (VAKIFBANK),
11. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (YKB)
12. T.C. Ziraat Bankası A.Ş.(ZİRAAT) hakkında,

Görüldüğü üzere 12 büyük banka ne yazık ki, haksız bir durum olarak tüketicilerden fazladan faiz uygulanması ile beraber milletin cebinden paranın daha çok çıkmasına vesile olmuştur. Konu hakkında durumun ortaya çıkmasının ardından ülkemizdeki yüz binlerce kredi başvurusu yapan bireyler bankalara karşı kartel faizi dava açma hakkını almışlardır. Davayı her açan %95 üzeri kazanacaktır. Bunun için yapmanız gereken öncelikle kartel faizini bilen bir avukat ile danışmanız gerekiyor.

Kartel Faizi Davası Dilekçe Örneği

Bankalardan 3 kat kartel faizi almanız için dava açmanız şarttır. Sizlere bugün kartel faizi davası dilekçe örneğini vermek istedim. Bu dilekçe ile rahatlıkla bankanın kestiği tutarların 3 katını geri alabilirsiniz.