Kiralık Kasa Ne İşe Yarar?

Kiralık kasalar bankalar tarafından sağlanan ve değerli tüm eşyalarınızı saklayabileceğiniz kasalardır. Bankalardan kasa kiralayarak değerli eşyalarınızı burada güvenle saklamanız mümkündür. 

Kiralık kasa hizmeti bankalar tarafından verilen bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde insanlar pek çok değerli eşyalarını güvenli bir yerde saklama olanağı bulurlar. Özellikle hırsızlığın çok yaygın hâle geldiği son yıllarda insanlar değerli eşyalarını saklayabilecekleri güvenli yerler aramaktadırlar. Bu nedenle bankalar insanlara güvenli yerler sağlamaktadırlar.

Kiralık Kasaların Avantajları Nelerdir

Kiralık kasalar yeni evli çiftler başta olmak üzere değerli eşyaları olan ve bu eşyalarını güvenli bir yerde muhafaza etmek isteyen herkese hizmet vermek için oluşturulmuştur. Bankalar müşterilerine sadece onların paralarını güvenle saklamak için değil değerli eşyalarını korumak için de hizmet vermektedirler. Nasıl ki tüm nakit paranızı evinizde, gardırobunuzda ve çekmecenizde saklamıyorsanız değerli evraklarınızı ve eşyalarınızı da evinizde bulundurmamalısınız.

Pek çok kişi evini çok güvenli bir yer olarak görür. Ancak eviniz ne kadar güvenli olsa da her şey bir hırsızın evinize girmesi ile son bulur. Hatta çoğu zaman istenmeyen ve hiç hoş olmayan olaylar yaşanabilmektedir. Evinize anahtarla giren kişiler de evinizdeki değerli belgeleri ve eşyaları alıp gidebilirler. Bu nedenle yıllık kiralama ücreti uygun olan kiralık kasalarda eşyalarınızı saklamanız hem eşyalarınızın güvende olmasını hem de sizin endişe etmeden evinizden ayrılabilmenizi sağlar.

Kiralık Kasa Hizmeti Nasıl Alınır?

Kiralık kasa hizmeti almak için öncelikle hizmeti alacağınız bankayı seçmelisiniz. Bankadan bankaya kasa kiralama ücretleri değişmektedir. Ayrıca kasalar küçük boy, orta boy ve büyük boy şeklinde sıralanmaktadırlar. Bunların üstünde bazı bankalarda bir de mega boy ya da süper boy kasalar eklenebilmektedir.

Kasa kiralamak için tercih ettiğiniz banka şubesine giderek kasa hesabı ve kasa açtırmalısınız. Ancak bu hizmet her şubede verilmediği için önce kiralık kasa hizmetinin verildiği banka şubesini bulmalısınız. Kasa kiraladığınız zaman sizden öncelikle bir depozito alınız. Depozito ücreti bankadan bankaya ve kasa boyutuna göre değişebilir. Ancak bazı bankalar boyuta bakmaksızın sabit bir depozito alabilmektedir.

Kiralık kasanızda tapularınızı, önemli sözleşmelerinizi, çeklerinizi, senetlerinizi ve benzeri her türlü önemli evraklarınızı ve ayrıca altınlarınızı saklayabilirsiniz.