KKB Sicilinde Sorun Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi sicilinde sorun olanlara yani KKB sicilinde sorunlu olan bireylere kredi veren bankaların hangileri olduklarına buradan ulaşabilirsiniz. Öncelikle bilmeniz gerekenler arasında en önemlisi kredi sicilinde sorunlu olan yani kredi sicili olan şahıslar bankalardan kredi alamaz veya kredi başvurusu yapsalar dahi onaylanmaz. Ancak hemen üzülmeyin ! Zira TBMM tarafından onanan kredi sicil affı 2017 konumuzda, tek etken resmi gazetede yayımlanması kalmıştı. Hali ile bu işlem yayımlanırsa, kredi sicilinde sorun olanlar yeniden kredi alabilir veya kredi başvurusu yapabilirler.

KKB Sicili Sorun Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bankalardaki kredi başvuru formlarını doldururken, bankalar hızlıca kredi onayı vermediklerini görürsünüz. Ortalama 30 dakika içinde yanıtlar geliyor. Bu süre zarfında bankalar sizlerin ilk etapta kredi notuna bakıyor ve buna göre kararını veriyor. Eğer ki, kredi notunuz ortalamanın altında kalmıyor ise (985 puan) genelde kredi onaylanıyor. Ancak bu değerin aşağısında kalıyorsa genelde onaylanmaz; onaylanması içinde sizlerden ek bilgiler yani ipotek veya kefil talep edebilir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi asıl önemli nokta kişisel kredi notunuz. Yani bu notun değerini öğrenmek sizlere bir avantaj sağlayacaktır. Notunuz düşük ise önceden bildiğiniz için bu durumu ona göre notunuzu artırmak için çalışmalar yapabilirsiniz.

Kredi kayıt bürosuna bakmadan kredi veren bankalar arasında Aktif Bank önemli görevler üstlenmektedir. Bununla beraber bir çok birey kkb üyesi olmayan bankalar, kkb ye bağlı olmayan bankalar, sorunlu olan kişilere kredi veren bankalar, kkb ye üye olmayan bankalar, aktifbank kkb ye bakmıyor şeklinde sorular yöneltmektedir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken noktalara bakmak istediğimizde ;

Sicili bozuk olanlara kredi verenlerin tamamının amacı kendilerini garanti altına almaktır. Bu nedenle banka kredilerine başvurduğunuzda sizlerden ipotek karşılığı kredi verebilir. Buna ek olarak bir yerine iki farklı kişiden kefil talep edebilir. Genelde kefiller sigortalı veya bağkurlu ise kredileri onaylanıyor.