Konut Kredisi Almak İçin En İyi Faiz Oranları

Kredide Erken Ödeme İndirimi Var Mı?

Konut kredisi almak istiyorsanız avantajlı faiz oranlarını tercih etmelisiniz. Bu faiz oranları kredi ile konut sahibi olmanız için en iyi faiz oranlarıdır. Bu faiz oranlarını yazımızda bulabilirsiniz. 

Konut kredisi alarak konut sahibi olabilmeniz için en iyi faiz oranlarını yakalamanız çok önemlidir. Çünkü konut kredisi diğer kredilerden farklıdır. Konut kredileri çok uzun vadelerle alınan kredilerdir. Dolayısıyla faiz ne kadar düşük olursa ödeyeceğiniz taksitler o kadar düşük olacaktır. Düşük faiz ve uzun vade konut kredilerinde en çok aranan unsurlardır.

Konut Kredisi İçin En İyi Faiz Oranları

Konut kredisi almak istediğinizde terci edebileceğiniz en iyi faiz oranları düşük faiz oranlarıdır. Düşük faiz oranları ile kastettiğimiz şey yüzde 1,00’in altında olan faiz oranlarıdır. Hatta yüzde 0,80’in altında olan faiz oranları en iyi faiz oranlarıdır. Zaten şu anda Türkiye’de bulunan ve konut kredisi veren bankaların konut kredilerine uyguladıkları en düşük faiz oranları yüzde 0,70 ile yüzde 0,79 arasındadır.

Konut kredisi veren bankaların uyguladıkları faiz oranlarıyla 20 yıl vadeyle 100 bin TL kredi aldığınızda bu krediyi 160 bin TL ila 180 bin TL arasında geri ödemeniz söz konusudur. Yani aldığınız kredinin 60 bin TL ila 80 bin TL’si faizdir. Ancak şu anda daha iyi koşullarla kredi veren bankaların olduğu söylenemez. Bu nedenle insanlar bu kredileri kullanmaya mecbur kalmaktadırlar.

Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konut kredisi başvurusu yapmak ve kredi kullanarak konut sahibi olmak isterseniz öncelikle bankaların verdiği konut kredilerini incelemeli, bankaların koşullarını öğrenmeli ve sizin için en uygun olan konut kredisini seçmelisiniz. Sizin için en uygun olan kredi sizin için en avantajlı olan kredidir.

Konut kredisi başvurusu için almak istediğiniz konutu seçmeli ve sonra bu konuta bankanın ne kadar kredi çıkaracağını öğrenmelisiniz. Bu tutarı belirlemek için banka ekspertiz raporu çıkaracaktır. Raporun ücretini sizden tahsil edecektir. Ekspertiz raporunun yüzde 70’i ya da yüzde 75’i kadar kredi çıkacaktır. Bazı bankalar değerin yüzde 80’i kadar kredi çıkarabilmektedir.