Kosgeb Faizsiz Kredi Kurs Tarihleri Ne Zaman?

Kosgeb tarafından sunulan faizsiz kredi başvuruları devam etmekle beraber, başvuruyu geçen bireyler 2017 kosgeb kurs tarihleri konusunu merak etmektedir.

Uygulamalı girişimcilik eğitimi adı altında verilecek olan kursların tüm illerde verileceğini belirtelim. Konu hakkında takip etmeniz gereken yer kosgeb.gov.tr web adresidir. Onun için şu adresi takip etmeniz çok yararlı olacaktır.

http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste

Bildiğiniz gibi kosgeb 2017 yılında faizsiz 30 bin lira kredi desteği ile yüz binlerce başvuru alarak eğitimleri vermesinin ardından, 2017 şubat ayında bu kez faizsiz 50 bin lira kredi desteğini sundu. Başvurular 27 şubat 2017 tarihine kadar olsa da, başvuru sonrasında kazananların nerede kursa başlayacakları merak konusu oldu. Bu yüzden yaptığımız araştırmalarda bir çok bireyin nerede kursa gideceklerini şimdiden öğrenmesi onlar için büyük bir kazanım olacaktır. Zira banka kredilerini almak yerine geri ödemesiz ilk yıl olmak üzere her üç ayda bir krediyi ödemeleri daha cazip gelecektir onlara.

2017 Kosgeb Sıfır Faizli Kredi Özellikleri

Kredinin geri ödeneceğini belirtelim yani alıp gitmek yok sadece kredi faizi yok. Bu parayı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Genelde çoğu esnaf bu kredi tutarını görünce hemen başvurup almak istemekte. Ancak öyle basit değil zira başvuru sıralamasına göre veriliyor. Tabi belirli şartlarında yerine getirilmesi lazım.

  • Maksimum alınabilecek kredi tutarı 50 bin liradır.
  • Krediyi alırken ilk yıl geri ödemesiz yani ilk yıl ödeme yapmayacaksınız. Sonraki yılda ise 3 aylık olarak ödenmektedir.
  • Kredinin vade süresi ise 36 ay olarak belirlenmiştir.
  • Bu krediyi sadece esnaf dediğimiz kobiler alabilir ve başvuru yapabilir. Sıradan bireyler başvuru yapamaz.
  • Kosgeb veri tabanına kayıt şartı aranmayacaktır.