Kosgeb İşe Başlama Tarihimi Nasıl Öğrenebilirim?

Kosgeb tarafından faizsiz olarak sunulan 50 bin liralık kredi sonuçları açıklandı. Kazananların aklında ise işe başlama tarihimi nasıl öğrenebilirim, işe başlama tarihi ve faal mükellef sorgulama kelimelerinin nasıl yapılacağını merak etmekte. Bu yazımızda sizlere en net bilgileri sunmak istedik.

Kosgeb 0 Faizsiz 50 Bin Lira Kredi

Dün akşam saatlerinde açıklanan bildiriye göre kazananların geneline sms ve posta yolu ile kosgeb krediniz şu tutarlarda diye onay mesajını görmüşsünüzdür. Burada KOSGEB tarafından bana da 20 bin tl lik kredi onayı geldi. İlk yıl geri ödemeden sonraki yıllar ise 3 aylık bazda taksitlendirme yapılacak. Asıl önemli nokta ise en dip tutarın 20 bin olması. Yani keşke 50 bin lira kredi olsaydı daha da güzel olacaktı. Ancak buna da şükür arkadaşlar. Bu arada bende esnafım.

Öncelikle krediden yararlanmak için sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresine girip, başvuru formunun çıktısını almanız gerekiyor. Başvuru formunun çıktısını aldıktan sonra sizleri bankalara yönlendiren kosgeb ne yazık ki tam bilgi sunmamakta. Faal mükellef sorgulama ile e vergi levhası sorgulama aynı sonuca çıkmaktadır.

İşe Başlama Tarihimi Nasıl Öğrenebilirim?

Öncelikle kosgeb tarafından daha önce ön kayıt yaptığınız için işe başlama tarihini edinmeniz gerekiyor. Bunun için

https://www.turkiye.gov.tr/ adresine TC numaranız ve şifreniz ile (şifresi olmayanlar PTT’den 3 TL ücret vererek alıyor) giriş yapmalısınız. Faal mükelleflerinde önemli nokta ise işe başlamanın resmiyet kazanmasıdır.

https://www.turkiye.gov.tr/hizmetler buraya tıklayarak, daha sonra aşağıdaki adrese giriniz;

https://www.turkiye.gov.tr/e-vergi-levhasi-sorgulama

e vergi levhası sorgulama

Sorgulama yapıldıktan sonra çıkan sonuç ekranında işe başlama tarihini elde edebilirsiniz arkadaşlar. Bu kosgeb için oldukça önemlidir. Genelde küçük işletmelerin faizsiz 20,000 tl kredi kazanmasında sevinsek de umudumuz sorunsuz bir şekilde krediden yararlanmaktır.

işe başlama tarihi sorgulama