Kredi Kampanyaları Avantajlı Mıdır?

Bankalar yılın belirli dönemlerinde ve özel günlerde kredi kampanyaları yapmaktadır. Bu yazımızda kampanya kapsamında verilen kredilerin avantajlı olup olmadığı konusunda bilgiler bulabilirsiniz.

Bankalar Ramazan Bayramı’nda, Kurban Bayramı’nda, yeni yıl öncesinde, anneler gününde, sevgililer gününde ve daha pek çok önemli gün ile özel günlerde kampanyalar yaparak çeşitli türlerde krediler vermektedirler. Bu krediler kampanyalı kredilerdir. Bankalar kampanyaları kredi kategorisi içinde konut kredisi, taşıt kredisi, evlilik kredisi, düğün kredisi ve ihtiyaç kredisi verebilmektedir.

Bankaların verdiği kampanyalı krediler avantajlı gibi görünse de bunların içinde bazı krediler yeterince avantajlı olmayabilirler. Kampanya adı altında verilen krediler müşterilere avantajlı gibi gösterilebilir. Çünkü kredi kampanyası şeklinde duyurulan bu krediler algımızda avantajlı ve kaçırılmaması gereken kredi fikrini uyandırmaktadır.

Kampanyalı Kredi Almak Avantajlı Mıdır?

Kampanyalı krediler sizi ikilemde bırakabilir. Acaba uygun mu ya da alsam mı şeklinde sorular aklınıza takılabilir. Bu durumda bakmanız gereken noktalar vardır. Yani öncelile kredinin özelliklerini incelemeniz gerekir. Kredinin özelliklerini incelediğinizde o kredinin size uygun olup olmadığını ve avantajlı bir kredi olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Avantajlı kredi her şeyden önce tutarına göre faizi ve vadesi uygun olan kredidir. Yani krediler düşük faizli olmasının yanı sıra uygun vade seçeneklerine de sahip olmalıdır. Eğer kredi masraflı ise krediye uygulanan faiz oranı masrafsız krediye uygulanan faiz oranına göre daha düşük olacaktır. Masrafsız krediler önce size cazip görünür. Ancak bu kredilere uygulanan faiz oranları daha yüksek olmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Kampanyaları Avantajlı Mıdır?

Bankaların özel günlerde ve bayramlarda yaptığı ihtiyaç kredisi kampanyaları genellikle avantajlıdır. Bu kampanyalar sayesinde ihtiyaç kredisi almayı düşünüyorsanız düşük faizli ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Bu krediyi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Kampanyalı ihtiyaç kredisi alan kişiler ihtiyaç kredisini pek çok farklı gereksinimleri için kullanabilmektedir. Bu gereksinimler ev eşyası yenileme, yeni bir eşya alma, tadilat masraflarını karşılama, tatile çıkma ve benzeri pek çok masraflı gereksinim olabilmektedir. Özel günlerde karşılaşılabilecek masraflar için verilen bu kredilerle örneğin anneler gününde annenize bir sürpriz yaptıktan sonra kalan nakit parayı farklı şekilde değerlendirmeniz mümkündür.