Kredi Kartı Başvurum Onaylandı Kaç Günde Gelir?

Kredi kartı, hayatın bir parçası olmakla beraber kart başvuruları giderek artmaktadır. Kişiler kart başvurusu onaylandığında, kartın kaç günde geleceğini merak etmektedir. Tüm bankalarda kredi kartının ön onayını verilmesinin ardından ortalama sürecin kaç gün olacağını buradan öğrenebilirsiniz.

Yeni kredi kartı başvurusu oluşturan bir kullanıcıya, banka sebebi ile hazırlanmakta olan kredi kartı anlaşmalı taşıyıcı nedeni ile gönderilmektedir. Müşteri nedeni ile banka ile yapılan görüşme sonucunda, hususi bir istek bulunmamakta ise, çoğunlukla bankada müşterinin kayıtlı bulunan adresine kredi kartı teslimatı yapılıyor. Kredi kartı başvurusu yapan şahıs sebebi ile kredi kartının teslim edileceği adres değiştirilebilmektedir.

Yeni kredi kartı nasıl teslim edilir?

Yeni kredi kartları genel nedeniyle banka tarafından ilgili kurye ve dağıtıcılar vasıtasıyla sahiplerine teslim edilmekte. Genel olarak PTT Kargo firması kullanılmaktadır. Kredi kartı başvurum onaylandı kaç günde gelir sorusuna ise, kredi kartı kaç günde geleceği teslim edilecek adres ve kuryenin yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Banka yönünden hazırlanmakta olan yeni kredi kartı, basımı tamamlanmasından sonra müşteriye ulaştırılmak üzere anlaşmalı kuryeye teslim edilir. Kredi kartı sözleşmesiz ise ev adresinizde soyadı sizinle tıpkı olan birine teslim edilebilmektedir. Çalıştığınız adresinizde ise müdür, müdür yardımcısı benzeri üstlerinize teslim olabilmektedir. Sözleşmeli kartların teslimatı ise yalnızca kart malikine yapılıyor. Teslimat sırasında kredi kartı sahibinin kimliği kurye nedeni ile denetim edilir. İlgili şahıs olduğu anlaşması müteakibinde, teslimat formu doldurulur ve bu form teslim alacak insana imzalatılır.

Yeni kartın şifresi nasıl alınır?

Yeni kredi kartlarının şifreleri hususunda ise, şayet kart sahibinin daha önceden bir kredi kartı var ise, yeni kredi kartı yenileme amacıyla basılmış ise genellikle eski kredi kartının şifresi ile aynıdır. Yeni kredi kartı teslim alındıktan sonra, ilgili banka şubesi ATM sine takılır ve genel olarak ilk kullanımda ise şifre belirlenir. Bu işlemden sonra kredi kartı kullanıma hazırdır. Gerek alışverişlerde gerekse başka işlemlerde yeni kredi kartı kullanılabilir. Yapamazsanız eğer şubeden de şifre alabilirsiniz.